reklama

"Lvíčata" čeká v boji o šampionát i Anglie. Můžeme s ní uspět, nebojí se kouč

Adam Hložek by měl patřit k oporám i příští jednadvacítky Adam Hložek by měl patřit k oporám i příští jednadvacítky autor: ČTK
Čeští fotbalisté do 21 let se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2023 utkají ve skupině G s Anglií, Slovinskem, Albánií, Kosovem a Andorrou. Rozhodl o tom los ve švýcarském Nyonu.

"Lvíčata" boj o postup na příští šampionát v Rumunsku a Gruzii rozehrají na podzim. Už nyní v březnu čeká svěřence trenéra Karla Krejčího závěrečný turnaj tohoto letošního Eura, který hostí Maďarsko a Slovinsko. V základní skupině českou jednadvacítku čeká i jeden z pozdějších kvalifikačních soupeřů Slovinsko.

"Skupina nevypadá špatně, i když v hlavě teď mám spíš blížící se mistrovství Evropy. Takže úplně neznám sílu týmů, které nás čekají. Ale i z hlediska logistiky je lepší cestovat do těchto států než někam do Kazachstánu nebo Ázerbájdžánu," uvedl Krejčí.

"Myslím, že určitě bude v silách nového týmu se poměřit s těmito soupeři a poprat se o postupové příčky. Ať už z první příčky nebo druhého místa a případné baráže. Byl bych rád, abychom navázali na minulý tým, který třeba taky v začátku kvalifikace nebyl úplně favorit na postup," dodal trenér.

Papírově nejtěžším soupeřem by jednoznačně měla být Anglie, která při losu figurovala v prvním výkonnostním koši.

"Anglie bude největším favoritem. Ale už jsme se s ní poměřili několikrát a třeba v kategorii U20 jsme na jejím hřišti vyhráli 3:0. Takže uspět je možné i s takovým top týmem," uvedl záložník Michal Kohút.

Podzimní kvalifikaci odstartuje nově složený tým, patřit do něj budou hráči narození v roce 2000 a mladší. Věkově tak do mužstva stále spadají i Adam Hložek či David Zima, kteří už nakoukli do reprezentačního "áčka".

V osudí bylo 53 národních celků, které los rozdělil do osmi šestičlenných a jedné pětičlenné skupiny. Češi figurovali ve druhém výkonnostním koši. Na závěrečný turnaj přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst. Zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž o další čtyři místa na závěrečném turnaji.

Na ruské frontě přežil svou smrt, přesto dál táhl Spartu. A vynalezl "českou uličku" Na ruské frontě přežil svou smrt, přesto dál táhl Spartu. A vynalezl "českou uličku" Čtěte zde
reklama