reklama

Živě z Vratislavi: Klid. Češi šli spát se slepicemi

Náměstí Rynek s radnicí ve Vratislavi Náměstí Rynek s radnicí ve Vratislavi
Reportáž z Vratislavi, kde čeští fotbalisté zítra rozehrají fotbalové Euro

Vratislav (Od našeho zpravodaje) - Procházel-li se cizinec před měsícem Vratislaví, nevěřil, že za pár týdnů bude centrum Dolního Slezska hostit fotbalové mistrovství Evropy.

Nyní, pár hodin před startem šampionátu, se zdá, že polští organizátoři vše podstatné stihnou.

Letiště se blýská novotou už delší dobu, na stadionu se prováděly poslední úpravy, vlakové nádraží začalo po dlouhé rekonstrukci znovu naplno fungovat před několika dny.

Nádraží vykvetlo do krásy

Právě rozkopané a kolabující nádraží budilo ještě nedávno v návštěvnících oprávněnou hrůzu. Nyní se v jeho útrobách dokončují poslední úpravy, zakrývají se zbylé výkopy, které by však na provoz neměly mít vliv. Vnitřní hala září krásnou architekturou a netypickým designem. Vratislavští si mohou říct "vyplatilo se".

Při vystoupení z vlaku zjistíte snadno, že se ve Vratislavi koná velká akce. Všude vartují pracovníci pořádkových sil a policisté, do očí bijí loga šampionátu.

Místní zatím z Eura nešílí

Po cestě do centra i v něm samotném to však tak slavné není. Někteří řidiči už svá auta vyzdobili šálami a vlaječkami a pár hospod vyvěsilo národní zástavy, ale jsou stále v menšině. Ani provozovatelé restaurací zatím fotbalové štamgasty výpisy zápasů na poutačích nelákají.

Že je Euro opravdu za dveřmi, se tak dá nejlépe poznat na samotném náměstí Rynek. Zde už vyrostla obří fanzóna, která pojme až 30 tisíc návštěvníků a kde probíhají první programy.

Víc lidí se však baví mimo ni. Jakoby si místní ještě pořádně chtěli užít večerních zábav a diskoték mezi sebou. Než je na více než týden vystrnadí hordy fanoušků.

Fotbalisty si v hotelu pochvalují

S českými fotbalisty jsou prý v hotelu Monopol velmi spokojeni. Bílkovi hoši jsou vstřícní, přátelští a neukazují hvězdné manýry. První dny jim daly zabrat, a tak chodí spát brzy, žádné noční výlety za zábavou se nekonají.

Okolo hotelu je uzavřená zóna, takže řidiči ulicí neprojedou. Projít okolo se dá, ale i tak mají hráči klid.

reklama