reklama

Trenér Krejčí bude nabídky řešit až po Euru

Karel Krejčí (vlevo) trénuje s Pavlem Vrbou od roku 2008. Karel Krejčí (vlevo) trénuje s Pavlem Vrbou od roku 2008. autor: Milan Kammermayer
Asistent reprezentačního kouče Karel Krejčí zatím po odchodu z Plzně svoji budoucnost neřeší, klíčové je por něj mistrovství Evropy.

Kranzach - Ačkoli je Karel Krejčí aktuálně nejúspěšnějším trenérem fotbalové ligy, sám se dobrovolně vzdal role hlavního kouče v Plzni, aby mohl na sto procent plnit své úkoly asistenta Pavla Vrby u národního týmu. Věří, že na mistrovství Evropy si splní další ze svých snů. Připouští však, že mu role hlavního trenéra zachutnala a do budoucna se nabídkám nebrání. I když tuší, že navázat na uplynulou sezonu bude velmi těžké.

Euro je splněný sen

"Mám za sebou možná životní sezonu. Povedl se s Plzní titul podtržený rekordem. Navíc si vážím toho, že mě trenéři a kapitáni zvolili trenérem roku. Takže to rozhodnutí se nerodilo lehce, ale bylo by nefér vůči Plzni, kdybych teď před bojem o Ligu mistrů odjel na měsíc pryč. Proto jsem se rozhodl, že to angažmá v Plzni ukončím a budu se věnovat jen reprezentaci," řekl Krejčí v rozhovoru s novináři.

Nechtěl nadále sedět na dvou židlích, jelikož jak reprezentaci, tak i Plzeň čekají velmi důležité týdny. Proto se nyní maximálně soustředí na evropský šampionát, aby byl trenérovi Vrbovi co nejužitečnější. Teprve pak bude řešit, zda by to znovu zkusil v roli hlavního kouče.

"Teď mě zajímá jen Euro, to je další splněný sen. Určitě mě to v roli hlavního trenéra bavilo. Uvidíme, jaký to bude mít dozvuk po šampionátu. A pokud přijde nabídka, tak o ní budu přemýšlet. O žádné nabídce ale zatím nevím," dodal Krejčí, který má v lize bilanci 30 zápasů v roli trenéra a 24 výher.

Vrba je parťákem už osm let

Nyní si ale opět užívá spolupráci s Vrbou, se kterým trénuje od roku 2008.

"S Pavlem se známe docela dlouho. On nám asistentům dává hodně prostoru. Kdyby nedával, tak bychom spolu asi takhle dlouho nespolupracovali. Jsem rád, že se k němu vracím naplno," řekl. "Těší mě, že u reprezentace mohu vůbec být. Když jsem před lety dělal mládež v Příbrami, tak bych nevěřil tomu, že budu jedno moci spolupracovat s hráči, jako jsou Petr Čech a Tomáš Rosický," dodal.

Radost má i z toho, jak na začátku soustředění vypadá forma hráčů.

"Jsem docela mile překvapený, kluci vypadají velice dobře. Jsou hladoví po úspěchu. I s Maltou to bylo vidět, že hráli s chutí. Objevily se tam věci, které nacvičujeme. Kluci byli silní na míči, hráli kombinačně. Byl tam vidět přínos Tomáše Rosického, který hru zrychlil. I těch šest vstřelených branek bylo pozitivní. Teď uvidíme, jak to bude vypadat s Ruskem a Koreou," hodnotil Krejčí.

Krejčí je v týmu populární jméno

Zaujal ho i dvacetiletý útočník Patrik Schick, který proti Maltě skóroval při reprezentační premiéře. "Proto jsme ho sem vzali. Patrika jsem sledoval i v lize a měl tam velký progres. Vyšla mu i jednadvacítka. Je oprávněně tady a pere se o místo. Ukázal, že potenciál má," prohlásil.

Věří, že tým se na soustředění připraví dostatečně na to, aby na šampionátu mohl bojovat o postup ze skupiny se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem. "Skupina jednoduchá není, ale pro nás je to možná lepší. Před kvalifikací nám také nikdo nevěřil a nakonec jsme postoupili z prvního místa na úkor Holandska. To málokdo čekal. Jsem rád, že máme těžké soupeře," dodal.

V reprezentačním týmu je nyní jedním ze čtyř lidí s příjmením Krejčí, jelikož mezi hráči je i Ladislav Krejčí a v lékařském týmu jsou dva Petrové Krejčí, otec a syn. "Je to trošku rarita. Když někdo zavolá Krejčí, tak se nás otáčí víc, ale problém to není. První dny to byl trochu nezvyk, ale teď už to nevnímám," usmíval se sedmačtyřicetiletý kouč.

reklama