reklama

Z A-týmu Sparty trénuje už jenom jedenáct hráčů do pole, říká před Beer Ševou trenér Holoubek

EL, Sparta-Inter Milán: David Holoubek EL, Sparta-Inter Milán: David Holoubek autor: Milan Kammermayer
Trenér Sparty David Holoubek má před zápasem Evropské ligy proti Hapoelu Beer Ševa poměrně omezené možnosti. Z kádru A-týmu trénuje pouze jedenáct hráčů do pole a Holoubek přiznává, že proti izraelskému týmu nastoupí v základní sestavě právě zdraví hráči a mladíci zůstanou na lavičce.

Praha - Trenér fotbalistů Sparty David Holoubek jen těžko hledal odpověď na otázku, zda bude ve čtvrtečním utkání Evropské ligy pro jeho mužstvo větším soupeřem izraelský tým Hapoel Beer Ševa či vlastní marodka. Po dlouhém přemýšlení jmenoval izraelského soka, ale připustil, že má více hráčů na marodce než těch zdravých. Na druhou stranu mu to však usnadňuje skládání sestavy.

Rosický nic neodpískal, Spartě chce ještě na hřišti rozhodně pomoci. Vypadá to ale spíš až na jaro Rosický nic neodpískal, Spartě chce ještě na hřišti rozhodně pomoci. Vypadá to ale spíš až na jaro Prohlédněte zde

"Není příjemné koukat se na tabuli v kanceláři, kde je více jmen zraněných než těch zdravých. Snažíme se z kluků, které máme k dispozici, vymačkat to nejlepší a modlíme se, aby nepřicházela další zranění. To už by byl problém," řekl Holoubek na dnešní tiskové konferenci.

"Kdyby nebylo tolik zranění, tak asi Spartu netrénuju"

"Ale zase v tom hledám pozitivum. Nebýt toho, tak já tady asi nesedím. Navíc z A-týmu trénuje jedenáct hráčů do pole a jen jeden půjde na lavičku. Takže sestava se dělá docela dobře," usmíval se šestatřicetiletý kouč.

Přestože už v neděli čeká na Spartu důležitý ligový zápas v Liberci, nehodlá i přes úzký kádr šetřit opory. "Nebudeme šetřit síly. Hráli jsme naposledy v sobotu, takže jsme měli dost času potrénovat a rehabilitovat. Mladí kluci budou na lavičce připraveni střídat, ale do zápasu půjdeme s klukama z A-týmu. Jen u Václava Kadlece nechceme před Libercem nic riskovat. Uvidíme po tréninku, jak na tom bude," prohlásil.

Vítězství může přiblížit postup

Sparta má totiž velkou šanci se případnou výhrou přiblížit postupu. Pod Holoubkem vyhrála oba předchozí zápasy, doma s Interem Milán a právě v Beer Ševě. "A před oběma těmito zápasy jsem řekl, že by byla dobrým výsledkem remíza, a nakonec jsme vyhráli. Takže to nebudu měnit ani tentokráte a řeknu, že remíza by byla dobrá," řekl Holoubek.

Další problém pro Spartu, Václav Kadlec má potíže se svalem Další problém pro Spartu, Václav Kadlec má potíže se svalem Čtěte zde

Izraelského soupeře považuje za velmi silného, o čemž se přesvědčil v úvodním souboji. "Jejich hráči jsou velmi kvalitní. Sám jsem z toho byl překvapený," připustil.

Připravuje tak své svěřence na to, že znovu budou muset hlavně bránit. Dokonce uvažuje o tom, že nasadí dva defenzivní záložníky. Vedle Lukáše Marečka by tak postavil Maria Holka, který byl v poslední době spíše stoper, ale v záloze nastoupil i v minulém ligovém zápase.

Holoubek spoléhá na kvalitní defenzívu

"V Beer Ševě jsme se jen bránili a docela dobře, takže nasazení dvou defenzivních záložníků by dávalo smysl. Nemyslím si, že soupeř výrazně změní herní styl. Hrají hodně ofenzivně, mají velké držení míče. My se jim to budeme snažit znepříjemnit kvalitní obranou a kvalitní ofenzivou je chceme trestat," dodal sparťanský kouč.

Holoubek litoval střídání Costy: Chyba, kterou beru na sebe. Pivarník velebil návrat Hubníka Holoubek litoval střídání Costy: Chyba, kterou beru na sebe. Pivarník velebil návrat Hubníka Čtěte zde

Spartě by situaci mohla ulehčit skutečnost, že Hapoelu má chybět klíčový útočník Anthony Nwakaeme, který má zdravotní potíže. "Nenastoupil v posledním utkání proti Maccabi a mám informace, že by neměl být ani proti nám. Tím by nám odpadla jedna zásadní věc, protože je to opravdu šikovný hráč," prozradil Holoubek.

reklama