reklama

Kúdela má poraněný nos a vysoké horečky. Jeho start proti Arsenalu je nejistý

Ondřej Kúdela se z reprezentační akce vrátil se zdravotními problémy Ondřej Kúdela se z reprezentační akce vrátil se zdravotními problémy autor: Reuters
Slávistický fotbalista Ondřej Kúdela v úterním utkání kvalifikace mistrovství světa ve Walesu utrpěl zhmožděninu nosu. Čtyřiatřicetiletý reprezentační obránce má vysoké horečky, bere antibiotika a jeho start ve čtvrtečním úvodním zápase čtvrtfinále Evropské ligy na půdě Arsenalu je nejistý.

Kúdelovi zřejmě přivodil zranění v závěru utkání ve Walesu kapitán ostrovního celku Gareth Bale, který ho bez potrestání udeřil ve výskoku loktem. "Ondřej Kúdela má dle vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích kontuzi nosu, vysoké horečky a antibiotika. Doba léčení se v tuto chvíli nedá odhadnout," uvedla Slavia na svém webu.

Kúdela scházel v nominaci na dnešní ligové utkání v Brně, které skončilo bez branek. Jeho start proti Arsenalu je velmi ohrožen.

"Někteří hráči se po reprezentaci vrátili vyčerpaní, absolvovali náročný program. Na některé to dolehlo. Ondra měl ve čtvrtek volno, v pátek šel do lehkého tréninku, ale už mu nebylo dobře. Má poranění nosu plus horečky," podotkl trenér Pražanů Jindřich Trpišovský.

"Jak to bude pokračovat dál, se uvidí. Bude se to asi řešit antibiotiky. To by znamenalo, že ve čtvrtek nebude k dispozici," doplnil kouč.

Slavia údajně Kúdelovu účast v Londýně zvažuje i z bezpečnostních důvodů poté, co byl zkušený obránce v nedávné odvetě osmifinále v Glasgow obviněn záložníkem Rangers Glenem Kamarou z rasistické urážky. Kúdela to stejně jako vršovický klub důrazně odmítl.

Kamara po utkání českého stopera v tunelu do kabin fyzicky napadl. Podle Pražanů je incident zanesen ve zprávě delegáta UEFA, která události v utkání vyšetřuje stejně jako skotská policie.

Komentář: Centr na gól plus Kúdela jako "trofej". Čechy na kolena nakonec srazil Bale Komentář: Centr na gól plus Kúdela jako "trofej". Čechy na kolena nakonec srazil Bale Čtěte zde
reklama