reklama

Skandální dohra v Glasgow: Domácí zbili stopera Slavie do krve, incident už řeší UEFA

Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers autor: Reuters
Situace z 88. minuty utkání Glasgow Rangers se Slavií Praha vygradovala ve skandální závěr a následnou dohru odvety osmifinále Evropské ligy. Při odchodu do šaten byl napaden obránce sešívaných Ondřej Kúdela tak, že mu lékaři museli ošetřit krvavá zranění v obličeji.

Co se konkrétně stalo?

V 88. minutě, už za rozhodnutého stavu, Connor Goldson fauloval Jana Kuchtu a do ležícího hráče navíc nakopl míč. Ondřej Kúdela při následné pauze na ošetřování přišel ke Glenu Kamarovi a cosi mu zašeptal do ucha. Rázem se strhla mela, po slávistickém obránci ihned vystartovala většina hráčů domácího týmu. Trenér Steven Gerrard na tiskové konferenci později oznámil, že Kúdela měl Kamaru rasisticky urazit.

Steven Gerrard po zápase: Doufám, že to UEFA nezamete pod koberec Associated Press

"Po zápase mi řekl, že jej jeden ze slávistů rasisticky napadl. Stoprocentně mu věřím. Doufám, že to UEFA důkladně prošetří a nezamete pod koberec," prohlásil Gerrard.

Rasistickou poznámku však Kúdela popřel. "Řekl jsem mu: 'You‘re fucking guy.' Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," uvedl.

Za svého hráče se postavil i šéf klubu Jaroslav Tvrdík. "Slavia se kategoricky ohrazuje proti tomu, že Ondřej Kúdela jakkoliv rasisticky urazil hráče soupeře. Šokuje nás, že po zápase došlo k fyzickému napadení našeho hráče. Na žádost Slavie případ řeší místní policie. Přejeme si podrobné vyšetřování situace ze strany UEFA," napsal Tvrdík na Twitter.

Podívejte se na záznam celého incidentu na videu: 

Kúdelovu vinu odmítl i asistent trenéra Zdeněk Houštecký. "Domácí neunesli prohru po více než roce a vymýšlejí si nesmysly," napsal Aktuálně.cz z Glasgow.

Agrese domácích hráčů neskončila se závěrečným hvizdem, ale pokračovala dál při odchodu do kabin.

"Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni," stojí v oficiálním prohlášení, které Slavia vydala pozdě v noci.

Slávisté byli nuceni přivolat policii a ze stadionu Ibrox se dostali až dvě hodiny po skončení zápasu za asistence ozbrojeného doprovodu. Skandální dohru zápasu nyní bude řešit UEFA, která už vydala prohlášení, že o incidentu ví a čeká na zprávu rozhodčích.

reklama