reklama

Slávistické prosby zůstaly nevyslyšeny. Část Tribuny Sever bude na Chelsea zavřená

Fanoušci Slavie Fanoušci Slavie autor: Reuters
Fotbalová Slavia má smůlu. Její žádost o odložení trestu za výtržnosti v utkání Evropské ligy s Genkem UEFA nevyslyšela.

Příští týden česká fotbalovou Slavii jeden z historických zápasů, čtvrtfinále Evropské ligy proti slavné Chelsea. Stadion v Edenu však zcela zaplněn nebude: část Tribuny Sever totiž zůstane zavřená.

UEFA nevyhověla žádosti vedení Slavie na odklad trestu. Situace je o to komplikovanější, že klub se penalizaci dozvěděl až poté, co do inkriminovaných sektorů prodal vstupenky.

"UEFA nevyhověla žádosti SK Slavia na odklad trestu. Na zápas s Chelsea budou uzavřeny sektory 106, 107 a 108," uvedl Tvrdík. "Součástí trestu je i povinnost stornovat vstupenky," napsal Tvrdík. Přestože se v drtivé většině jedná o držitele permanentek, kteří měli na lístky na Chelsea předkupní právo, není tudíž vzhledem k vyprodanému stadionu možná žádná kompenzace v podobě jiných vstupenek.

Peníze za vstupenky hodlá Slavia vracet od 8. do 18. dubna. Za vstupenky koupené online pošle peníze na příslušný bankovní účet, držitelé lístků z pokladen stadionu se musejí obrátit na klub e-mailem.

UEFA žádost zamítla pravděpodobně proto, že Slavia nebyla před disciplinární komisí poprvé. Po neúspěchu v srpnovém předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev dostala za pokřik fanoušků "UEFA mafia" pokutu 1,7 milionu korun, zatímco šéf klubu Tvrdík musel za ostrou kritiku zaplatit dalších 258 tisíc korun.

Další tresty přišly po výtržnostech slávistů při utkání základní skupiny Evropské ligy v Kodani, po kterých nesměli fanoušci pražského klubu na následující venkovní zápas v Bordeaux. Klub rovněž musel zaplatit asi 520 tisíc korun.

Zápas s Chelsea byl původně velmi rychle vyprodán majiteli permanentek a vstupenky ani nešly do volného prodeje. Po trestu od UEFA o utkání přijde 1904 příznivců. Londýnský celek se v Edenu představí 11. dubna, odveta v Anglii se hraje 18. dubna.

reklama