reklama

Falcao nejspíš přijde o světový šampionát v Brazílii

Podívejte se na zákrok, který nejspíš Falcaovi ukončil sezonu. youtube.com
Kolumbijský kanonýr Radamel Falcao se zranil ve středečním pohárovém duelu s Chasselay.

Monako - Kanonýr francouzského Monaka a reprezentant Kolumbie Radamel Falcao přijde o letní mistrovství světa v Brazílii.

Sedmadvacetiletý fotbalista si ve středečním utkání Francouzského poháru vážně poranil levé koleno a musí na operaci.

Falcao ve čtvrtfinálovém zápase s Chasselay ze čtvrté ligy sice ve 29. minutě otevřel skóre, ale krátce před poločasovou přestávkou po tvrdém zákroku obránce Sonera Erteka opustil trávník v bolestech na nosítkách (více zde).

Monako dnes na svém webu uvedlo, že si historicky nejlepší střelec Evropské ligy poškodil přední zkřížený vaz a musí podstoupit chirurgický zákrok.

"Ertekovi chodí výhrůžky smrtí"

Předpokládanou délku absence francouzský klub, kam Falcao před sezonou přestoupil za 60 milionů eur z Atlética Madrid, neuvedl. Podle španělských médií může jít o šest až osm měsíců.

Falcao vstřelil v kvalifikaci o postup na MS devět gólů a pomohl Kolumbii k druhému místu v jihoamerické skupině. Na světovém šampionátu měl být hlavním tahounem mužstva.

Ertekovi prý chodí e-mailem na adresu Chasselay od kolumbijských fanoušků výhrůžky smrtí. "Jsou to urážky, hrozby, spousta nesmyslů ve španělštině," uvedl předseda amatérského klubu Jocelyn Fontanel.

Ertek, který je povoláním učitel, se hned po zápase omlouval. "Myslím jen na to, aby byl v pořádku. Ani jsem se neodvážil za ním po tom incidentu jít. Jestli jsem mu ukončil sezonu, tak si to neodpustím do konce života," řekl.

reklama