reklama

Fanoušci Slavie v šoku. Šéf kotle: Mám hodně divný pocit

Těžké časy fanoušků Slavie ne a ne skončit. Podívejte se na úpadek Slavie ve fotogalerii Těžké časy fanoušků Slavie ne a ne skončit. Podívejte se na úpadek Slavie ve fotogalerii Foto: ČTK
Pondělní zemětřesení ve Slavii rozebírá celá fotbalová republika. Nejčastější pocity se dají shrnout do jednoho slova: šok.

Praha - Pondělní zemětřesení ve Slavii rozebírá celá fotbalová republika. Nejčastější pocity se dají shrnout do jednoho slova: šok. Na lavičce sešívaných nedobrovolně skončil Miroslav Koubek, necelé tři dny po vítězném derby s Duklou.

Sportovní úsek doplněný o Rusa Igora Kornějeva jej nahradil nikterak věhlasným nizozemským trenérem Alexem Pastoorem. Mezi příznivci Slavie po tomto kroku rozhodně nepanuje žádná euforie.

"Jsem z toho tak nějak nešťastný, je to pro mě velké překvapení. Nemám informace, ani nevím, co si o tom mám vlastně myslet," řekl serveru Aktuálně.cz šéf slávistického kotle Lukáš Vala alias "Strašák".

"Strašák": Převládají u mě obavy

Rozhodnutí vedení zatím nechce nijak blíže hodnotit, ovšem přiznává, že pocity nejsou pozitivní. "Je mi to líto kvůli trenéru Koubkovi, nemyslím si, že by odvedl špatnou práci. Navíc je to asi sedmý trenér za poslední tři roky, to není dobré," podotkl Vala.

Příchod nizozemského kouče si on i ostatní fanoušci logicky spojují se jménem Igora Kornějeva. "Předpokládáme, že je za tím on. Ovšem jistě to nevíme, třeba tomu předcházela dlouhodobější diskuse i s Karolem Kiselem. Uvidíme, jak to bude. Každopádně ve dnech, kdy slýcháme o intervenci ruských sil na Ukrajinu, z toho mám, abych se přiznal, hodně divný pocit. Převládají u mě obavy, co z toho pro Slavii vznikne," svěřil se Vala.

Vízek: Nelogický a nečestný krok

Hodně zaskočeni jsou i fotbaloví odborníci. Ladislav Vízek před několika dny prohlásil, že kdyby Slavia někdy hledala náhradu za Koubka, měl by jí být Miroslav Beránek. "A za to jsem dostal vynadáno. O týden později pak udělají tohle. Míru Koubka lituju, ale takhle to teď prostě ve Slavii chodí," uvedl Vízek.

"Jsem šokován. Přijde mi, že to navazuje na osobu Kornějeva, který si do klubu prostě dosadil kamaráda. Takhle to vnímají prakticky všichni, s nimiž jsem o tom mluvil. A odnesl to Míra. Je to divný, nelogický, nečestný a nesportovní krok," nebral si servítky bývalý hráč Dukly.

A na čelo si pomyslně klepe výrazná část fotbalového národa. Diskuse na webech a sociálních sítích jsou plné nechápavých komentářů.

Fanoušci: Slavia na to doplatí

"Pan Koubek se mi jeví jako dobrý trenér a slušný člověk. Doufám, že Slavia na to svoje chování vůči němu doplatí, klidně ať spadne do 2. ligy, tradice - netradice. Já to derby 'slavných S' oželím," napsal do diskuse na serveru Aktuálně.cz Jan Valíček.

"Slavie je mi líto, že to s ní tak vypadá. Zahraniční trenér a ještě do toho nějaký Rus, no to to bude vypadat," přidal se Stanislav Lázňovský. "Tak teď teprve věřím, že Slavia spadne. Zahraniční trenér? To je vždycky průšvih," přispěl Stanislav Sadil.

Šéf slávistického kotle Lukáš Vala i přes vlnu negativních pocitů nechce Kornějeva a Pastoora soudit předčasně. "Konečný názor si samozřejmě udělám, až budu mít více informací a až podle toho, jak to bude fungovat v praxi. Záleží na tom, jestli je tento krok součástí nějakého dlouhodobého plánu, nebo jde o rychlý požadavek nového investora. Uvidíme, o co půjde," uzavřel "Strašák".

reklama