reklama

Ferdinand: Ať Hodgson dá proti Kostarice šanci mladíkům

Rio Ferdinand ukončil reprezentační kariéru loni v květnu. Rio Ferdinand ukončil reprezentační kariéru loni v květnu. autor: Reuters
Podle bývalého anglického reprezentačního obránce Ria Ferdinanda by měl trenér Roy Hodgson v posledním zápase Anglie na mistrovství světa proti Kostarice dát přednost mladším hráčům.

Londýn - Podle bývalého anglického reprezentačního obránce Ria Ferdinanda by měl trenér Roy Hodgson v posledním zápase Anglie na mistrovství světa proti Kostarice dát přednost mladším hráčům. Angličané v duelu s překvapivým lídrem tabulky skupiny D budou v úterý hrát pouze o čest, protože po dvou porážkách jsou bez šance na postup.

Podle Ferdinanda jde o výbornou příležitost k vyzkoušení méně ostřílených fotbalistů. "Myslím, že Anglie má na turnaji mladou soupisku, tak proč by hráči nemohli ukázat, co v nich je," uvedl dnes již bývalý stoper Manchesteru United.

"Chtěl bych vidět hrát Alexe Oxlade-Chamberlaina, Barkley by mohl dostat více času, stejně tak Lallana. Svoji šanci by mohli dostat i Luke Shaw, Phil Jones nebo Chris Smalling. V kádru je spousta hráčů, kteří by měli prospěch z několika minut na hřišti," poznamenal.

Rooney byl nejlepší

Ferdinanda také potěšilo, že jeho bývalý spoluhráč z Manchesteru Wayne Rooney odpověděl na kritiku svým prvním gólem na mistrovství světa proti Uruguayi (1:2). "Myslím, že s Uruguayí hrál velmi dobře, dostával se do slibných pozic. Měl několik šancí, které by možná on sám očekával, že dokáže lépe zužitkovat. Nevzdal to ale a nakonec skóroval, byl naším nejproduktivnějším hráčem v zápase."

Pětatřicetiletý obránce, který loni v květnu ukončil reprezentační kariéru, přiznal, že by na šampionátu rád hrál. "Když se narodíte jako fotbalista, chcete vždy fotbal hrát. Je to nádherné místo a každý to tam miluje, takže ano, rád bych na těch stadionech hrál," uvedl.

reklama