Liberec v deseti neuhájil vítězství nad Sevillou

24. 10. 2013 20:53
Fotbalisté Liberce v zápase Evropské ligy remizovali se španělskou Sevillou 1:1. Do vedení je dostal 20. minutě útočník Rabušic, v závěru zápasu srovnal Machín.
Fotbalisté Liberce přišli o dva body v samotném závěru.
Fotbalisté Liberce přišli o dva body v samotném závěru. | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Fotbalisté Liberce v zápase Evropské ligy remizovali se španělskou Sevillou 1:1. Do vedení je dostal 20. minutě útočník Rabušic, v závěru zápasu srovnal střídající Machín.

Domácí přitom hráli od 77. minuty v deseti bez vyloučeného gólmana Kováře a nedohráli tak v plném počtu ani třetí duel v základní skupině Evropské ligy. Navíc Kovář bude chybět i v odvetě na hřišti Sevilly.

Remízou 1:1 skončil také druhý duel skupiny H, gól Freiburgu vstřelil při své premiéře za německý celek Vladimír Darida (VIDEO ZDE!).

Zápas jsme sledovali živě ZDE

"Před zápasem bychom remízu brali, nyní jsme ale hodně zklamaní, je to škoda, z naší standardky se to takhle otočí a my z toho máme červenou kartu a problémy."

Hosté kombinovali většinu poločasu neúčelně

Ať okomentoval zápas se Sevillou kdokoliv z libereckého týmu, začínal touto, či podobnou větou, jako kapitán Radoslav Kováč. A lépe asi vystihnout podstatu zápasu se špičkovým, leč zatím se v domácí soutěži letos trápícím soupeřem, nešlo.

Hráči Sevilly sice na severu Čech předváděli svojí technickou vyspělost, jenže jejich kudrlinky vedly jen k platonickému tlaku. Účelnost fotbalu jim ukázali domácí ve 20. minutě, když po skvělém presinku mířil míč rychle po ose Šural-Pavelka-Rabušic a domácí kanonýr se střelou na zadní tyč nemýlil - 1:0.

Hosté ve své estetické hře pokračovali i nadále, ovšem až na několik závarů v pokutovém území Liberce a náznaku brejku v podání Gameira si nic vážnějšího vypracovat nedokázali.

Reyes pochválil Liberecké za důraznou hru

"Liberec hrál důrazně, hřiště také nebylo ideální pro naší kombinační hru, navíc se se spoluhráči teprve poznáváme, jelikož tu byly v létě velké změny, ale na to se nemůžeme vymlouvat," řekl po zápase pro Českou televizi José Antonio Reyes, největší to hvězda celku z Andalusie.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé půli, hosté obléhali házenkářsky branku Liberce, hráči v bílém pak vyráželi k rychlým kontrům, čas od času navíc pozlobili sebevědomé beky Sevilly při vysunutém presinku.

K tomu, aby od důrazného přešli domácí ke slovu "smrtící" ale vždy něco chybělo. "Měli jsme tam několik šancí na přečíslení, brejků, bohužel Šural, Rabušic ani Delarge je nepřetavili v gól," litoval nedotažených protiútoků kouč Liberce Jaroslav Šilhavý.

Hosté ztrestali Liberec za promarněné šance

A tak přišel trest. Nepovedená standardka Liberce založila rychlý brejk hostí, který musel hasit až brankář Kovář. Bohužel jeho výběh dopadl dle "očekávání" - červenou kartou. Hosté sice následnou standardní situaci ještě nevyužili, jenže po dalším obléhání se přece jen zásluhou Machína prosadili - 1:1.

Zkušený rozhodčí Mike Dean poté nastavil při své derniéře na evropské scéně ještě více jak pět minut, Seville se ale již dokonat úplný obrat nepovedlo. Liberec tak i nadále drží druhou příčku v tabulce své skupiny a může snít o postupu do jarní fáze soutěže.

Postup ze skupiny? Cesta vede přes Freiburg

"Je to fantastické. Nemáme tak široký a silný kádr, ale díky nadšení a týmovosti se nám v Evropě daří," jakoby stále nevěřil výsledkům svých svěřenců v Evropské lize kouč Šilhavý. "Pro případný postup dále pro nás bude klíčový dle mého domácí duel s Freiburgem," dodal kapitán Kováč.

Ještě před ním si ale udělají Liberečtí dva výlety na Pyrenejský poloostrov. Nejdříve 7. listopadu do Sevilly, o tři týdny později pak do portugalského Estorilu.

Výsledky 3. kola základní skupiny H Evropské ligy:

FC Slovan Liberec - FC Sevilla 1:1 (1:0)

Branka: 20. Rabušic - 88. Machín. Rozhodčí: Dean - Collin, Long (všichni Angl.). ŽK: Pavelka, Kušnír - Coke, Moreno. ČK: 78. Kovář (Liberec). Diváci: 7700.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek (64. Kalitvincev, 90. Kollár) - Šural, Rybalka, Pavelka, Delarge (79. Hroššo) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Freiburg - Estoril 1:1 (1:0)

Branky: 11. Darida - 53. Sebá. Rozhodčí: Todorov (Bul.).

1. FC Sevilla 3 2 1 0 5:2 7
2. Liberec 3 1 2 0 5:4 5
3. Freiburg 3 0 2 1 3:5 2
4. Estoril 3 0 1 2 3:5 1

Sevilla: Varas - Coke, Cala, Pareja, Navarro (74. Moreno) - Iborra, Cristóforo - Reyes (57. Bacca), Rabello (57. Machín), Perotti - Gameiro. Trenér: Emery.