PSG vylepšil tři kola před koncem francouzské ligy bodový rekord

11. 5. 2016 22:59
Fotbalisté PSG remizovali na hřišti Bordeaux 1:1 a připsali si už 93 bod do ligové tabulky, čímž vylepšili bodový rekord francouzské nejvyšší soutěže. Zlatan Ibrahimovič si připsal 36. gól v sezoně a za Bordeaux odehrál celé utkání s kapitánskou páskou Jaroslav Plašil.
Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain vylepšili o další bod rekord francouzské ligy. Na hřišti Bordeaux remizovali 1:1, na kontě tak jistý mistr má 93 bodů. Už 36. ligovou trefu v sezoně si připsal švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, lepší je v pěti elitních evropských soutěžích pouze Luis Suárez z Barcelony (37 gólů). Kapitán Bordeaux Jaroslav Plašil odehrál celé utkání.

Právě český záložník se dostal do první šance utkání, jeho tvrdý pokus ale gólman Trapp vyrazil. Domácím se dlouho dařilo efektivně Pařížany bránit, v prvním poločase jim nepovolili jedinou střelu na branku.

V 59. minutě ale otevřel skóre po Di Maríově centru Ibrahimovic, který vstřelil jubilejní 300. ligový gól v kariéře. Ten první zaznamenal v roce 1999 v dresu Malmö. O šestou výhru v řadě PSG připravil v 66. minutě Pallois.