Fotbalová devatenáctka porazila Švédsko, ale postup na ME jí těsně unikl

29. 3. 2022 17:33

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let si na letním mistrovství Evropy na Slovensku nezahrají. Svěřenci trenéra Davida Holoubka sice v závěrečném třetím utkání elitní fáze kvalifikace porazili Švédsko 3:1, ale ve skupině, z níž postoupil jenom vítěz, obsadili druhé místo o skóre za Francií. Favorizovaní domácí hráči zdolali Bosnu a Hercegovinu po obratu 2:1.

České mladíky v Saint-Paul-lés-Dax poslal do vedení ve 39. minutě Jurásek. Ještě před přestávkou vyrovnal Swedberg, ale po změně stran rozhodl dvěma góly Alijagič.

Favorizovaným Francouzům, kteří měli stejně jako Česko a Bosna šest bodů, zajistilo účast na závěrečném turnaji nejlepší skóre 7:2. Holoubkovo mužstvo mělo o tři vstřelené branky méně.