reklama

Zápas Česka se Slovenskem se odehraje. Další pozitivní případ není překážkou

Trénink české fotbalové reprezentace před zápasem se Severním Irskem (Jaroslav Šilhavý) Trénink české fotbalové reprezentace před zápasem se Severním Irskem (Jaroslav Šilhavý) autor: Milan Kammermayer
Čeští fotbaloví reprezentanti mohou odehrát večerní úvodní zápas nového ročníku Ligy národů na Slovensku. Ranní kontrolní testy sice odhalily u dalšího člena realizačního týmu koronavirus, místní hygienická stanice ale povolila hostům k duelu v Bratislavě nastoupit. Novináře o tom informoval mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík po utkání na Slovensku požádá vedení FAČR o stažení všech sedmi hráčů vršovického klubu z reprezentace. V pondělí národní tým nastoupí v Olomouci proti Skotsku.

Slovensko - Česko 1:3. Skvělý druhý poločas přinesl první tři body pro český tým Slovensko - Česko 1:3. Skvělý druhý poločas přinesl první tři body pro český tým Čtěte zde

Český celek dnes ráno absolvoval ve slovenské metropoli další kontrolní testy kvůli tomu, že se v týdnu v reprezentaci objevil jeden pozitivní případ u člena širšího realizačního týmu. Dotyčný byl umístěn do karantény stejně jako osoba, u které odběry odhalily covid-19 dnes. Všichni hráči měli znovu negativní výsledek.

"Kompletní výsledky testů byly dodány se zpožděním přibližně tří hodin oproti plánu. U jednoho člena české reprezentace odhalily pozitivní výsledek. Tato osoba, která není hráčem, ale je z realizačního týmu, byla ihned izolována. Utkání slovenská hygiena povolila odehrát v původním termínu a čase, hráči české reprezentace jsou tedy připraveni nastoupit," uvedl Jurman v nahrávce pro média.

Zápas v Bratislavě začne ve 20:45. Kvůli opatřením UEFA proti šíření koronaviru se hraje bez diváků.

Přestože všichni hráči měli negativní kontrolní výsledek i ve středu v Praze ještě před přesunem na Slovensko, dva z nich, opory Tomáše Součka a Patrika Schicka, poslala hygiena kvůli blízkému kontaktu s nakaženým do preventivní karantény. Na žádost pražské Slavie do Bratislavy neodjel ani brankář Ondřej Kolář.

Český tým, který se kvůli koronavirové přestávce sešel v pondělí v Praze téměř po 10 měsících, se oproti původnímu plánu přesunul na Slovensko až ve čtvrtek. Místo letecké přepravy zvolila reprezentace na doporučení hygieny cestu několika autobusy.

Podle šéfa Slavie Tvrdíka je nakažen reprezentační manažer Libor Sionko, což však vedení národního týmu nepotvrdilo. Předseda představenstva ligového mistra chce po utkání na Slovensku stáhnout z reprezentace všechny hráčů vršovického klubu. Ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého je nyní sedm slávistů, brankář Ondřej Kolář na žádost Pražanů opustil národní tým už před zápasem v Bratislavě.

"Nakažen je generální manažer. Po konzultaci s hygieniky Slavia požádá FAČR o stažení svých hráčů z reprezentace po večerním zápase," uvedl Tvrdík na twitteru.

FAČR na Tvrdíkova slova zatím nechtěla reagovat. "Všichni v rámci veškerých komplikací se teď soustředí na utkání a budou se mu teď věnovat na 100 procent," uvedl Jurman.

reklama