reklama

Eindhoven si pojistil český talent. Záložník Sadílek si v nizozemském klubu vydřel lepší smlouvu

Michal Sadílek (U 19) Michal Sadílek (U 19) autor: ČTK
Český fotbalový talent Michal Sadílek podepsal v PSV Eindhoven novou smlouvu až do roku 2020. Původní kontrakt osmnáctiletého záložníka s třiadvacetinásobným nizozemským mistrem měl končit o rok dříve. Sadílek má navíc vylepšené podmínky.

Eindhoven - Odchovanec Slovácka Michal Sadílek zamířil do Eindhovenu v září 2015 na hostování a svými výkony v dorosteneckém týmu si řekl o to, že slavný celek v březnu 2016 uplatnil opci a podepsal s ním tříletou smlouvu. Po roce a půl nyní přišlo další vylepšení kontraktu pro hráče, který zatím s A-týmem jen trénuje a nastupuje za mládežnické výběry.

Je mu 16 a ze své dvoumetrové výšky už se Hušek rozhlíží v Leicesteru. V posilovně potkává i Vardyho Je mu 16 a ze své dvoumetrové výšky už se Hušek rozhlíží v Leicesteru. V posilovně potkává i Vardyho Čtěte zde

"Hned po podpisu smlouvy mi ředitel klubu Marcel Brandt řekl, že je to zasloužené a že jsem si to vydřel. Beru to tak, že jsem si o to řekl výkony v současné i minulé sezoně. Jsem za to moc rád, tímhle to ale nekončí. Tím to začíná," uvedl Sadílek na webu agentury Nehoda Sport, která ho zastupuje.

"Je to ocenění Michalových kvalit. Tím, že klub přišel s novou smlouvou už dva roky před koncem té stávající, ukazuje, že je s Michalem spokojený. Je to lukrativní kontrakt. Je vidět, že PSV s ním do budoucna počítá," řekl Sadílkův agent David Nehoda.

V devatenáctce PSV nosí Sadílek dokonce kapitánskou pásku a cítí, že s ním klub počítá pro první tým. "Už před sezonou jsem mluvil s (trenérem devatenáctky) Markem van Bommelem, který mi říkal, že by nevadilo, kdybych přeskočil juniorku a šel bych rovnou do áčka, že se to klidně může stát. Ředitel Marcel Brandt zase říkal, že teď nehledá nové posily, ale že chce hodně kluků od nás posunout výš. Že vidí, že jsme talentovaní a máme výkonnost. Říká se, že Van Bommel by se měl za rok nebo za dva stát hlavním koučem áčka. A tím, že mě teď trénuje a zvolil mě kapitánem týmu, tak ve mně asi má důvěru," dodal český reprezentant.

reklama