reklama

Fotbalová reprezentace představí proti Skotsku nové dresy

Bořek Dočkal, Vladimír Coufal, Jakub Brabec Bořek Dočkal, Vladimír Coufal, Jakub Brabec autor: FAČR
Česká fotbalová reprezentace bude hrát domácí zápasy v nových dresech. Poprvé se v nich představí 7. září v Olomouci v utkání Ligy národů proti Skotsku. Národní tým o tom informoval v tiskové zprávě.

Reprezentanti měli poprvé nastoupit v nových dresech už v březnu v USA, kde je čekaly přípravné duely s Mexikem a Hondurasem, a následně na letním mistrovství Evropy. Kvůli pandemii koronaviru ale z obou akcí sešlo.

Dresu dominuje červená v kombinaci s modrou. Na prsou nechybí lvíček a zezadu u krku je vyveden nápis "Czech Republic". Národní mužstvo odehraje v těchto dresech Ligu národů, kvalifikaci mistrovství světa 2022 a evropský šampionát.

"Kombinace červené a modré je osvědčená, líbí se mi i použité odstíny obou barev. Já jsem proto s finální podobou spokojený. Věřím, že nové dresy budou mít úspěch i u fanoušků. Ale hlavně bych si přál, aby se nám v nich dařilo, protože o to jde především," uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

Druhý ročník Ligy národů odstartují jeho svěřenci v pátek na Slovensku. Půjde o první reprezentační zápas v tomto roce. Naposledy si reprezentace zahrála loni v listopadu, kdy oslavila postup na Euro, které se po odkladu uskuteční v létě 2021.

reklama