reklama

Jarolím dopsal na soupisku proti Norům i nováčky Baráka i Krmenčíka

Antonín Barák. Antonín Barák. autor: Milan Kammermayer
Karel Jarolím oznámil pět jmen, které doplní nominaci českého týmu na kvalifikační utkání proti Norsku. Poprvé si v reprezentaci zahrají Antonín Barák a Michal Krmenčík, dále byli povoláni David Pavelka, Jaromír Zmrhal a Jan Kopic.

Praha – Plzeňský útočník Michael Krmenčík a záložník Slavie Antonín Barák poprvé dostali pozvánku do fotbalové reprezentace. Trenér Karel Jarolím je povolal na páteční kvalifikační duel s Norskem a následnou přípravu s Dánskem. Nominaci doplní také záložníci Jaromír Zmrhal, David Pavelka a Jan Kopic.

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

Jarolím minulý týden nominoval jen 18 hráčů s tím, že další pětici povolá až podle výkonů ve víkendových zápasech. V útoku se rozhodl pro třiadvacetiletého Krmenčíka, který si v průběhu podzimu vydobyl pozici útočné jedničky v Plzni: vstřelil čtyři ligové góly, další přidal v poháru a dva zaznamenal v evropských pohárech.

Jeden z nich dal ve čtvrtek v Evropské lize Astře Giurgiu a následně se v neděli dvěma asistencemi podílel na výhře 3:1 nad Jabloncem. "Myslím si, že Krmenčík je ve formě, tak proč toho nevyužít. Je to důrazný, důsledný typ útočníka. Myslím, že se i celkem dobře pohybuje, je nebezpečný v šestnáctce," řekl Jarolím novinářům na Krmenčíkovu adresu.

Kouč dal šanci i jednadvacetiletému Barákovi, který je jedním ze strůjců podzimního zlepšení Slavie. S jeho zařazením do základní sestavy začali Pražané sbírat body, k čemuž Barák přispěl třemi góly a asistencí. Původně měl jet s jednadvacítkou do Portugalska, ale nakonec si vyzkouší dres A-týmu.

"Barák podává dobré výkony a je produktivní. Značnou měrou se podílel na vzestupu Slavie," vysvětlil Jarolím jeho nominaci.

Turci nechtějí, aby Sivok proti Norům nastoupil. Problémy má i Gebre Turci nechtějí, aby Sivok proti Norům nastoupil. Problémy má i Gebre Čtěte zde

Dodatečně se do týmu dostal také již stabilní reprezentant Pavelka, který má na kontě 13 startů. Jarolím se ho rozhodl znovu povolat, přestože nebyl spokojený s jeho výkony v předchozích zápasech. Pozvánku si vysloužili i Zmrhal, který si premiéru prožil v minulém utkání s Ázerbájdžánem, a Kopic. Plzeňský záložník už vyléčil nemoc, která ho v říjnu limitovala.

"Byli mezi náhradníky, pro někoho jsem se musel rozhodnout. Honza Kopic byl na prvním srazu, pak z toho vypadl kvůli zdravotním problémům. Teď se vrací. Jarda Zmrhal, který byl na posledním srazu, v podstatě taky, a Pavelka byl taky v těch nominacích předtím," dodal Jarolím.

reklama