reklama

Jarolím zakončil podzim remízou: Ke spokojenosti mi chybí dva body a Boleslav není fotbalové město

Karel Jarolím Karel Jarolím autor: Milan Kammermayer
Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím zakončil se svým týmem rok 2016 remízou v Mladé Boleslavi. Na pozápasové tiskové konferenci ještě Jarolím hodnotit celý podzim nechtěl, ale přiznal, že mu ke spokojenosti chybí alespoň další dva body do kvalifikační skupiny o mistrovství světa v Rusku 2018. Zároveň poodhalil, kterým směrem se při stavbě týmu vydá.

Jak hodnotíte hráče ze širšího kádru, kteří zastoupili hráče z kvalifikačního zápasu proti Norsku?

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

Tenhle zápas jsme chtěli využít pro hráče, kteří v kvalifikaci neměli tolik prostoru. Navíc někteří hráči vypadli kvůli zdravotním problémům, tak jsme to zalepili. Nemůžu říct, že jsem z dalších hráčů zklamaný. Je to o tom, aby hráči dělali na sobě v klubech a snažit se podávat kvalitní výkony. A to, že tu pozvánku dostali, by mohlo právě těm hráčům pomoct. 

Na poslední chvíli ještě vypadli z kádru zranění a na poslední chvíli ještě Krejčí a Pavelka. Je možnost, že by hráli kdyby nešlo o přípravný zápas?

V některých případech jako u už dříve avizovaného Hořavy jsme nechtěli zbytečně riskovat další zranění k vzhledem k jeho dlouhotrvajícím problémům s kolenem a vytížením v klubu. Takže proto dostal volno. A u zbytku to bylo opravdu tak vážné, že nemohli nastoupit.

Nepřemýšlel jste, že byste raději zápas zrušil?

Naštěstí jsme povolali hráče, kteří zastoupili zraněné. Pro nás je každý zápas zkušenost a zároveň nám dává nové poznatky. Soupeř měl svou kvalitu, takže je každá taková příprava zkušeností i pro ty nováčky.

V zápase jste se dostali do mnoha šancí, které jste neproměnili. Nemrzí vás to?

Je to škoda, protože situací, ze kterých se dalo vstřelit branku bylo poměrně dost. Kdybych na tom mohl dělat více systematicky, tak bych na tom dělal. 

Rozpačité loučení s fotbalovým rokem. Jarolímova mladá garda boleslavské fanoušky nezajímala Rozpačité loučení s fotbalovým rokem. Jarolímova mladá garda boleslavské fanoušky nezajímala Prohlédněte zde

Jak hodnotíte debutanty Antonína Baráka a Petra Mareše?

Tonda prokazoval dobrou výkonnost, takže na základě toho byl povolaný. Je to typ hráče, který je na sobě ochoten pracovat a věřím, že se ještě bude zlepšovat a dnes odehrál dobré utkání. Petr si počínal celou dobu suverénně.

Dnes znovu nováček skóroval. Máte ještě v rukávu další podobné hráče?

No popřemýšlím jestli někoho ještě povolám (úsměv). Možná kdybych postavil Tondu Baráka proti Norsku, tak bychom se nemuseli tolik strachovat o vítězství v závěru. Uvidíme.

V kvalifikaci si ještě ztracené body vezmeme

Nemrzelo vás, že do Mladé Boleslavi nepřišlo více diváků?

Líto mi to je, že jich nepřišlo více. Na to, že se tady hrál teprve druhý mezistátní zápas, tak je to málo. Ale i těch pár, kterých přišlo, tak nám vytvořili slušnou atmosféro. Ale dlouhodobě mám pocit, že Boleslav není úplně fotbalové město.

Velké gólové hody se nekonaly. Češi v Boleslavi remizovali s Dánskem 1:1 Velké gólové hody se nekonaly. Češi v Boleslavi remizovali s Dánskem 1:1 Čtěte zde

Jak byste zhodnotil bezprostředně po posledním zápase podzimu vaše dosavadní počínání u reprezentace?

Věděl jsem, že to bude těžké tvořit tým za pochodu. Ale mrzí mě, že nemáme minimálně o dva body více. Ale čekají nás zápasy venku se soupeři, kteří mají stejné ambice, jako my, tedy postup do baráže. Ale věřím, že venku si ty body sebereme zpátky.

V posledních dvou zápasech hrála reprezentace na jednoho útočníka. Je to tedy momentálně ideální rozestavení národního týmu?

My jsme první dva domácí zápasy hráli na dva útočníky a nedali jsme branku. Vždycky je to o celkovém pojetí hry a jak se ti hráči prezentují. Do prvního zápasu nebyl k dispozici Bořek, kterému pozice pod útočníkem svědčí. Rozestavení je samozřejmě i o pojetí dalších hráčů. Ale pokud budou hráči hrát dobře i v jiném rozestavení, tak můžeme hrát i na dva útočníky. Ale myslím, že musíme stavět na pracovitých hráčích, kteří si váží, že mohou hrát za národní mužstvo.

reklama