reklama

Hráči nově složené reprezentace měli negativní test na covid-19

Trénink české fotbalové reprezentace před zápasem se Severním Irskem (Jakub Jankto) Trénink české fotbalové reprezentace před zápasem se Severním Irskem (Jakub Jankto) autor: Milan Kammermayer
Všichni hráči nově složeného týmu české fotbalové reprezentace na pondělní utkání Ligy národů se Skotskem v Olomouci měli negativní test na koronavirus a mohou tak k duelu nastoupit. Nominaci na zápas oznámí Fotbalová asociace ČR v 18:15. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Asociace narychlo skládala nové mužstvo po pátečním vítězství 3:1 na Slovensku kvůli tomu, že se v původním výběru objevily dva případy koronaviru - oba u členů realizačního týmu. Jeden pozitivní nález oznámila reprezentace ve středu ještě v Praze, druhý pak odhalily kontrolní testy už v Bratislavě před pátečním zápasem.

Národní celek utkání se Slováky odehrál a zvítězil 3:1, ale po diskuzích s hygieniky byl následně sraz kvůli obavám z dalšího šíření nemoci předčasně ukončen. Všichni hráči přitom měli negativní i kontrolní odběry. Do izolace s původním výběrem zamířil také kouč Jaroslav Šilhavý.

Nominaci by měli tvořit hráči z ligových týmů. Baník Ostrava už na Twitteru oznámil, že dodal čtveřici Daniel Holzer, Adam Jánoš, Jan Juroška a Roman Potočný. Z pražské Slavie mělo dorazit kvarteto Stanislav Tecl, Ondřej Karafiát a Tomášové Holeš s Malinským, naznačil na Twitteru člen vedení vršovického klubu Tomáš Syrovátka.

Čtveřice jmen měla dorazit z "domácí" Olomouce, hráče uvolnily i Liberec či Mladá Boleslav. Podle deníku Sport povede místo kouče Šilhavého improvizovaný tým trenér reprezentační osmnáctky David Holoubek.

Všichni hráči a členové realizačního týmu museli z nařízení UEFA stejně jako před všemi reprezentačními duely absolvovat test na koronavirus. Zápas v Olomouci má v pondělí výkop ve 20:45 a kvůli celoevropským opatřením proti šíření covidu-19 se bude hrát bez diváků.

reklama