reklama

Fotbalové Teplice zahalil smutek. Šéf Hrdlička zemřel

František Hrdlička zasvětil fotbalovým Teplicím velkou část svého života František Hrdlička zasvětil fotbalovým Teplicím velkou část svého života autor: Eduard Erben
Ředitel fotbalových Teplic František Hrdlička zemřel na následky mozkové mrtvice.

Teplice - Ředitel fotbalových Teplic František Hrdlička, který byl od středy v nemocnici po mozkové mrtvici, zemřel.

"S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme veřejnosti, že dnes v dopoledních hodinách zemřel ředitel našeho klubu, pan František Hrdlička. Utichnutí tohoto vždy žlutomodrého srdce je obrovskou tragédií, která klub zasáhla, a na kterou nikdo nebyl připraven," napsal zarmoucený celek na svém webu.

Dnešní prvoligový zápas severočeského celku s Českými Budějovicemi byl kvůli tomu odložen a dohrávat se bude nejspíš v příštím týdnu.

"Tato smutná událost se mě osobně velice dotkla, protože mě s Františkem Hrdličkou spojovaly dlouholeté nejen profesní, ale i přátelské vztahy," uvedl na webu FAČR předseda asociace Miroslav Pelta. "Za celou asociaci chci vyjádřit hlubokou soustrast jeho rodině a blízkým, soucítíme i s teplickým klubem. Je mi to moc líto," dodal.

O náhradním termínu zápasu s Českými Budějovicemi, který byl pro Teplice prvním domácím utkáním nové sezony, zatím nebylo rozhodnuto. "Je to pro nás všechny velice smutná zpráva a nemá smysl hrát dnes v Teplicích fotbal," prohlásil ředitel profesionálních soutěží Ivo Lubas.

Sedmapadesátiletý Hrdlička v Teplicích působil od roku 1993. Pod jeho vedením Teplice postoupily do nejvyšší soutěže a zahrály si i evropské poháry.

"Do fotbalového nebe odešel člověk, který stál za největším vzestupem klubu FK Teplice v jeho historii. Začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. Pod jeho vedením klub pravidelně nastupoval v evropských soutěžích UEFA," píše se dále na klubovém webu.

Vedle toho byl Hrdlička také členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

reklama