Fotbalový víkend: Sparta se zvedla, Baník remizoval

29. 10. 2007 11:00
Mistrovská Sparta porazila Kladno 4:1

Praha - Fotbalová Gambrinus liga měla na programu šest zápasů 11. kola.

Fotbalového diváka asi nejvíce zajímalo, jak si povede nemocí oslabená Sparta Praha.

Letenský tým se sice v zápase s Kladnem rozjížděl pomaleji. Nakonec ovšem odvážně bojující hosty smetl 4:1. Za Spartu se trefili Kisel, Pospěch, Došek a Slepička. Kladenským střelcem se stal Bartoš.

Letenský tým se díky nedělním třem bodům posunul na třetí místo tabulky, na vedoucí Slávii ztrácí pět bodu, která má ovšem k dobru pondělní dohrávku se zvedajícím se Libercem.

Dále čtěte:

I v Teplicích diváci viděli pět branek. Ta první ovšem padla do sítě domácích, domácího gólmana Slavíka chytře přehodil kapitán Viktorie Žižkov Luděk Stracený.

Domácí se ve druhé půli zaslouženě dočkali vyrovnání a následně přidali i další branky. Z velkého množství šancí nakonec Teplice využily čtyři, a zaslouženě zvítězily nad velmi defenzivním Žižkovem v poměru 4:1. Domácí jsou po hladkém vítězství druzí s 23 body.

Na Bazalech se spílalo rozhodčím

Ve večerní dohrávce si Mladá Boleslav přijela na bod na hřiště Baníku. V Ostravě sice už ve 14. minutě prohrávala 0:2 a téměř půl hodiny hrála bez vyloučeného Sedláčka, přesto David Vaněček vystřelil svému týmu konečnou remízu 3:3.

Boleslavští se za vyloučení Sedláčka hodně zlobili, protože podle nich předchozí žlutou vůbec nedostal. V kritické 20. minutě totiž i podle záběrů České televize dostal od sudího Járy kartu Voříšek. Na druhé straně si Ostravané stěžovali, že vyrovnávací branka padla z ofsajdu.

"Dokud bude naše rozhodčí řídit pan Macela, nemůže se náš fotbal nikam pohnout," nebral si po utkání servítky boleslavský trenér Zdeněk Ščasným který byl během duelu Járou vykázán na tribunu.

Budějovický finiš přišel pozdě

V Brně se představily České Budějovice. Domácí se dostali do vedení už v 10. minutě -  útočník Došek se uvolnil ve velkém vápně a předložil ideální pas na úplně volného Aleše Bestu, který si pohrál s budějovickým Kučerou a bez problému dostal míč za jeho záda.

Na jihu Moravy se hrál pohledný fotbal, plný nasazení a gólových šancí. Jednu z nich v 75. minutě využil brněnský Kalouda, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a poslal Moravany do dvoubrankového vedení. Budějovice dokázaly o 10 minut později pouze korigovat na konečných 2:1 pro Brno.

Plzeň si dokázala poradit v domácím zápase s Olomoucí 2:0 a Bohemians 1905 v důležitém utkání posledních celků tabulky porazili Most 1:0. Fotbalovou neděli zakončí duel Baníku a Mladé Boleslavi.

V sobotním utkání si Jablonec dokázal poradit se Zlínem. Na hřišti Tescomy zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Ostrava - Mladá Boleslav 3:3