Plzeň uniká Spartě, té k bodu pomohl brankář Jablonce

Sparťané vedí, že je to v boji o titul málo.
Sparťanský gólman Tomáš Vaclík proti Jablonci inkasoval dvakrát, Pražané vybojovali bod za remízu 2:2 až v samotném závěru zápasu.
Před utkáním se téměř deset tisíc diváků v hledišti na Letné snažil rozehřát maskot Sparty.
Zápasu předcházel i slavnostní akt, kdy byli bývalí hráči Petr Kouba a Antonín Kramelius oceněni domácím klubem za své věrné služby Letenským.
A minutou ticha byla uctěna památka zemřelého exbrankáře Sparty Brabce....
10. 3. 2013 22:17
Fotbalová Viktoria Plzeň drží ligovou neporazitelnost už od sedmého října 2012. Sparta na ni po remíze s Jabloncem ztrácí tři body.

Mladá Boleslav - Fotbalisté Viktorie Plzeň se po remíze s Baníkem a prohře s Fenerbehce Istanbul znovu naladili vítěznou notu, když vyhráli nedělní ligový duel na hřišti Mladé Boleslavi 2:0.

Naopak jejich úhlavní soupeř v boji o titul, pražská Sparta, v neděli jen remziovala  s Jabloncem 2:2 (on-line jsme zápas sledovali zde) a na Plzeň nyní v tabulce ztrácí tři body.

Na Letné přitom mohlo bý pro domácí ještě hůře, neboť Jablonečtí dlouho sahali po třech bodech - vždyť ještě ve 78. minutě vedli 2:0. Sparťané ale drtivým tlakem v závěru srovali.

Sparta začala skvěle, gól dal ale vstřelil Čížek

Vše přitom mohlo být jinak. Sparťané měli v úvodní dvacetiminutovce drtivý tlak, jenže nadvkrát Kweuke ani Lafata se neprosadili a tak přišel trest. Hosté nejprve zorganizovali svou obranu a v závěru poločasu nechytatelnou bombou otevřel skóre ex-sparťan Čížek.

Když tentýž hráč po změně stran přidal nezvykle hlavou druhou branku po parádní akci dalšího ex-letenského hráče Třešňáka, vypadalo to s domácími všelijak, jen ne dobře.

Tlak Sparty hosté neustáli

Jenže po příchodech Bednáře a Přikryla se postupně Sparta dostávala do drtivého tlaku a když ji nejistým zákrokem pomohl i gólman hostí Valeš, mohl druhý jmenovaný slavit v 78. minutě snížení na 1:2.

O deset minut později stál pro změnu Bednář se svým centrem na Lafatu u zrodu vyrovnávající branky, při které opět neměl čisté svědomí Valeš. Míč, který vyrazil na břevno dorazil do sítě Zápotočný.

"Chtěl bych klukům poděkovat za to, že prokázali velkou morálku a bojovnost, že to nezabalili, ani když to s námi nevypadalo dobře," prohlásil po zápase trenér Sparty Vítězslav Lavička.

"Bohužel zápas stejně jako v Liberci rozhodla chyba brankáře Valeše, Spartu to nakoplo a pak už bylo velmi těžké vedení udržet. Až na úvodní tlak jsme Spartu skoro 70 minut do ničeho nepustili, celý tým hrál v obranné fázi zodpovědně, dařilo se nám chodit na brejky. Bohužel nešťastné zákroky našeho brankáře úsilí celého našeho týmu zmařily," měl jasno o důvodech ztraceného vítězství kouč hostí Václav Kotal.

V Plzni to jiskřilo

Vraťme se ale k zápasu Mladá Boleslav - Plzeň, jenž i přes nedávná zaváhání Viktorie skončil výhrou Západočechů 2:0.

Rozhodující gól utkání vstřelil v nastavení první půle Daniel Kolář, který do branky uklidil pěknou příhru Kovaříka.

Pojistku pak přidal v 83. minutě z penalty Pavel Horváth. Domácí i přes několik výborných příležitostí ke vstřelení branky nakonec Matúše Kozáčika nepřekonali.

Zápas oba týmy dohrávaly o deseti mužích, neboť sudí Bílek během druhé půle za dvě žluté karty vyloučil Martina Filla a Lukáše Mageru.

Boleslav dnenší porážkou přišla o svoji sérii sedmi zápasů bez porážky, naopak Plzeň natáhla svoji neproazitelnost na osm utkání.

"Po tom čtvrtečním duelu s Fenerbahce jsme nebyli úplně v pohodě. Proto jsem rád, že jsme to zvládli vítězně," prohlásil kouč Plzně Pave Vrba po zápase. "Vyhráli jsme proti mužstvu, které hraje o poháry. Proto je ta výhra pro nás hodně cenná. Zvláště po tom čtvrtku a jen dvoudenní přípravě."

Slovácko se blíží k záchraně

Důležité body v souboji s Teplicemi získali fotbalisté Slovácka, kteří na Stínadlech deklasovali Severočechy 4:0.

Dvakrát se trefil Libor Došek, po jednom gólu přidali Jiří Valenta a Jan Trousil.

Domácí přitom v zápase nebyli horším týmem, nicméně je srazily vlastní chyby a nemohoucnost v zakončení.

Uherskohradišťský celek se díky třem získaným bodům posunul na osmou příčku tabulky, naopak Teplice zůstávají jen bod nad sestupovým pásmem.

Výsledky 19. kola první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 78. Přikryl, 88. Zápotočný - 44. a 53. Čížek. Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek. ŽK: Hybš - Beneš. Diváci: 9812.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš (74. Přikryl) - Vácha - Kadlec, Matějovský, Lafata, Krejčí (88. Hušbauer) - Kweuke (54. Bednář). Trenér: Lavička.

Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák (67. Eliáš), Jablonský - Čížek (76. Hubník), Piták, Loučka, Zoubele, Vaněk - Třešňák (86. Pázler). Trenér: Kotal.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:4 (0:2)

Branky: 19. a 66. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil. Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Rosa, Vondrášek - Hlúpik, Valenta. Diváci: 3390.

Teplice: Grigar - Kaufman, Jablonský, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec (62. Vůch) - Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Kuncl - Hlúpik (78. Hála), Hofmann, Valenta (86. Daníček), Volešák - Kerbr (71. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kolář, 84. Horváth z pen. Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Jiřík. ŽK: Jarolím, Štohanzl, Dosoudil, Ščuk, Magera - Fillo, Limberský, Procházka. ČK: 76. Magera - 66. Fillo. Diváci: 4786.

M. Boleslav: Miller - Kúdela, Ševinský, Dosoudil, Bořil (77. Sloboda) - Jarolím, Ščuk - Mareš (63. Sivrič), Magera, Štohanzl (86. Synek) - Nešpor. Trenér: Minář.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (88. Hejda) - Fillo, Kolář (73. Rajtoral), Kovařík - Tecl (64. Bakoš). Trenér: Vrba.