Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 11. 2011 22:45
Bayern - Neapol 3:2, Villarreal - Man City 0:3
Hattrick Maria Gómeze běhěm 25 minut málem Bayernu k výhře nestačil
Hattrick Maria Gómeze běhěm 25 minut málem Bayernu k výhře nestačil | Foto: Reuters

Praha - Šlágr středečních zápasů Ligy mistrů mezi fotbalisty Bayernu Mnichov a Neapole byl plně v režii mnichovského ostrostřelce Maria Gómeze, který zápas rozhodl hattrickem a dotáhl se s pěti brankami na Lionela Messiho.

První gól Gómeze navíc znamenal 250. branku pro Bayern v Lize mistrů, což se před ním povedlo jen třem týmům.

Toho dosáhl už v prvním poločase, Neapol však dvěma brankami argentinského stopera Federika Fernándeze dokázal snížit na 2:3. Na vyrovnání už ale nezbyl italskému vicemistrovi čas.

Kaňkou na zápase je zranění špílmachra Bayernu Bastiana Schweinsteigera, jenž ve druhém poločase musel být odnesen ze hřiště na nosítkách kvůli zlomenině klíční kosti. Mimo hru bude minimálně měsíc.

Ze hřiště nedobrovolně odešli i hráči obou týmů Badstuber a Zuniga, kteří byli ve druhé půli krátce po sobě vyloučeni.

Barca nadělila Plzni krutý debakl. Messi dal hattrick
Borisov hodil Plzni rukavici. Získal bod s AC Milán

Bayernu však ani výhra nepomohla k jistotě postupu, protože ve druhém duelu skupiny A zvítězil Manchester City na hřišti Villarrealu 3:0, když dvě branky vstřelil Yaya Touré.

Citizens se díky druhé výhře v řadě posunuli na druhé místo o dva body před třetí Neapol.

Real Madrid si po Barceloně a AC Milán zajistil osmifinále

Po Barceloně a AC Milán se naopak třetím postupujícím do osmifinále stal Real Madrid, který zásluhou dvou gólů Cristiana Ronalda zvítězil ve skupině C na hřišti Lyonu 2:0.

Cristiano Ronaldo přispěl k postupu dvěma góly do sítě Lyonu
Cristiano Ronaldo přispěl k postupu dvěma góly do sítě Lyonu | Foto: Reuters

Postupu do osmifinále ve stejné skupině se přiblížili i fotbalisté Ajaxu Amsterdam, kteří na domácím hřišti porazili Dinamo Záhřeb 4:0, a odskočili tak Lyonu na rozdíl tří bodů.

K postupu se přiblížil i šampion z roku 2010 Inter Milán, který ve skupině B porazil na svém hřišti Lille 2:1.

Vzhledem k tomu, že se jeho pronásledovatelé Trabzonspor a CSKA Moskva rozešli po bezbrankové remíze, Inter na ně má dvě kola před koncem základní skupiny náskok čtyř bodů. Změnit to mohl v závěru utkání obránce Trabzonu Ondřej Čelůstka, ale trefil jen tyč.

Na první místo skupiny D se vyšplhal Manchester United, který doma porazil Otelul Galati 2:0. O skóre se posunul před dosud vedoucí Benfiku Lisabon, jež doma remizovala s Basilejí 1:1. Ta ztrácí na vedoucí dvojici tři body.

Skupina A:

Bayern Mnichov - Neapol 3:2 (3:1)

Branky: 17., 23. a 42. Gómez - 45. a 79. Fernández. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 77. Badstuber - 70. Zuniga.

Villarreal - Manchester City 0:3 (0:2)

Branky: 30. a 71. Touré, 45.+3 Balotelli z pen. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

Skupina B:

Trabzonspor - CSKA Moskva 0:0

Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 74. Doumbia (CSKA).

Inter Milán - Lille 2:1 (1:0)

Branky: 18. Samuel, 65. Milito - 84. De Melo. Rozhodčí: Stark (Něm.).

Skupina C:

Manchester United - Otelul Galati 2:0 (1:0)

Branky: 8. Valencia, 87. Rooney. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

Benfica Lisabon - Basilej 1:1 (1:0)

Branky: 4. Rodrigo - 64. Huggel. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Skupina D:

Ajax Amsterodam - Dinamo Záhřeb 4:0 (2:0)

Branky: 20. Van der Wiel, 25. Sulejmani, 65. De Jong, 90. Lodeiro. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Lyon - Real Madrid 0:2 (0:1)

Branky: 24. a 69. z pen. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli (It.).