reklama

Griezmann Mbappé. Soud řeší, zda se dítě může jmenovat po dvou fotbalových hvězdách

Kylian Mbappé a Antoine Griezmann při letošním mistrovství světa v Rusku, kde Francii pomohli k prvenství Kylian Mbappé a Antoine Griezmann při letošním mistrovství světa v Rusku, kde Francii pomohli k prvenství autor: Reuters
Na francouzskou justici se obrátil matriční úředník s pochybnostmi o tom, zda syn rodičů, kteří jsou fotbalovými fanoušky, může nést křestní jméno Griezmann Mbappé na počest dvou mistrů světa z letošního roku - Antoina Griezmanna a Kyliana Mbappého. Píše o tom francouzský tisk.

Chlapec se narodil tento měsíc ve střední Francii. Matriční úředník ale usoudil, že křestní jméno složené z příjmení dvou útočníků národního týmu by mohlo být proti zájmům dítěte, a požádal prokurátora republiky o posudek. Pokud bude vysoký státní úředník stejného názoru, může soud pro rodinné záležitosti následně křestní jméno dítěte změnit nebo zrušit.

Francie řešila podobnou kauzu nedávno, když matrika nechtěla zapsat hocha jménem Fañch, což je podle francouzských médií bretaňská zdrobnělina křestního jména François. Úředníkům vadila vlnovka nad písmenem n zvaná tilda. Případ ještě není u konce. Malému Fañchovi je přitom již 19 měsíců.

reklama