Hašek: Hráči neplnili pokyny. Dobře hrál jen Řepka

Aleš Vávra Aleš Vávra
13. 3. 2011 14:00
Sparťané nedokázali zásobovat Pekharta a Kweukeho centry

Plzeň - Pouze kapitán Tomáš Řepka unikl kritice sparťanského trenéra Martina Haška po nepovedeném zápase v Plzni. Sparta prohrála gólem Horvátha 1:0 a na lídra tabulky už ztrácí pět bodů.

Podle prvního trenéra Sparty hráči neplnily pokyny. "Téměř nikdo nepodal optimální výkon. Spokojeni můžeme být snad jen s Tomášem Řepkou," řekl Hašek po zápase.

V prvním poločase se mu nelíbil malý pohyb a nedostatek důrazu v osobních soubojích. "První poločas byl celý špatně. Chybělo mi nasazení, lepší pohyb, energie. Soupeř hrál výrazně lépe, vyhrával klíčové souboje," podotkl.

Hrdina Horváth: Kdyby gól neuznali, byl by to vrchol
Blog: Podvod s dresy dopadl na Spartu až v Plzni
Plzeň porazila Spartu. Rozhodl krásný gól Horvátha

Plzeň v úvodu utkání dokázala především v záloze Sparťanům čistě odebírat míč a chodit do brejků. Jedna z takových situací vedla v 16. minutě ke standardce, která rozhodla. Pohyblivého Ďuriše musel zastavit faulem Kamerunec Abena.

Defenzivní štít Sparty mohl být rád, že nedostal během prvního poločasu červenou kartu. Předvedl několik tvrdých zákroků a vyloučení viselo doslova na vlásku. Trenéři Sparty na to v poločase reagovali jeho vystřídáním.

"Jednak jsme se báli vyloučení a také jsme chtěli začít hrát na dva útočníky," zdůvodnil střídání Hašek. Místo Abeny přišel Pekhart a pokyny byly jasné. Hrát co nejvíce po stranách a zásobovat oba hroty přesnými centry. To se však Spartě dařilo jen minimálně. Pekhart i Kweuke se dostali každý pouze do jedné pozice, ze které mohli ohrozit branku.

"Částečně se nám dařilo zjednodušit hru, bohužel to ale bylo málo,"okomentoval druhou půli Martin Hašek.

Sparta ale podle něj pochopitelně nic nevzdává. Do konce ještě chybí deset kol, ve hře je třicet bodů. "Nejsme v úplně komfortní situaci, ale musíme udělat vše pro to, abychom získali o šest bodů víc než Plzeň," uzavřel trenér letenského týmu.