reklama

Horváth: Nejsem tu na dobrou náladu, ale na trenérskou práci

Pavla Horvátha si ještě všichni pamatujeme z dresu Viktorie... Teď začne nosit trenérské sako Pavla Horvátha si ještě všichni pamatujeme z dresu Viktorie... Teď začne nosit trenérské sako autor: Tomáš Liška
V Plzni startují přípravu s fotbalovým týmem Viktorie (staro)noví lidé: Karel Krejčí a Pavel Horváth

Plzeň - Na spasitelskou misi za záchranou pohárové sezony se ve Viktorii Plzeň pouštějí dva spolutvůrci nejslavnější éry klubu.

Místo Miroslava Koubka povedou tým Karel Krejčí, v minulosti asistent Pavla Vrby, a také Pavel Horváth, bývalý kapitán týmu, který teď sbíral první trenérské zkušenosti v Domažlicích.

Karel Krejčí bude paralelně i nadále působit u reprezentace, to Pavel Horváth se do prostředí Doosan Areny vrací po necelých třech měsících z třetiligových Domažlic. „Neuvažoval jsem nad tím, že bych nabídku Viktorie odmítl. Na druhou stranu je nutno dodat, že práce v Domažlicích mě naplňovala a z tohoto klubu se mi v žádném případě neodchází lehce," vysvětluje Horváth.

"Nejsem naivní a vím, že moje trenérská kariéra je teprve v počátku. Nicméně s Karlem Krejčím jsme si již stačili promluvit o rozdělení kompetencí a úkolech, které před každým členem trenérského týmu stojí. Chceme pomoci Viktorii, ke které nás všechny pojí výjimečný a dlouhodobý vztah. Vím, že to nebude jednoduché, stejně tak ale vím, že tým má obrovský potenciál a jednoznačně patří do české špičky i na pohárovou mapu Evropy," míní bývalý kapitán.

"Nepřicházím jako tvůrce dobré nálady, ale jako jeden z členů trenérského týmu, který čeká velká porce práce. Na tu se těším,“ řekl Pavel Horváth, kterého v Plzni čeká úplně nová role.

Šádek: Vždycky jsme s Pavlem počítali

Proč ho Viktoria povolala do zbraně? „Pavel Horváth v sobě spojuje výjimečné fotbalové schopnosti, velkou chuť do startující trenérské kariéry i nepřenosnou schopnost týmové komunikace. V našich nepsaných dohodách bylo vždy jednoznačné, že s ním v Plzni počítáme. Tato doba přichází dříve, než jsme předpokládali, nicméně jsem přesvědčen, že Pavel dokáže týmu okamžitě pomoct. Domažlice v něm v tuto chvíli ztrácejí velkou osobnost, za jejich kladný postoj jim patří velký dík,“ řekl Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie.

S Vojvodinou Novi Sad se hraje první zápas posledního předkola Evropské ligy už ve čtvrtek. „Měl jsem možnost vidět všechny soutěžní zápasy Viktorie v dosavadním ročníku. Tým má velkou kvalitu, Miroslav Koubek odvedl kus poctivé práce, nicméně výsledkově se nedaří dle představ. Svůj názor na věc samozřejmě mám, nicméně komunikovat ji budu v první řadě s hráči a vedením klubu. Čeká nás obrovské množství práce směrem k přípravě týmu na Vojvodinu i na zápasy nejvyšší české soutěže," podotýká Karel Krejčí.

"Přestože příprava na utkání s Vojvodinou nebude probíhat ve standardním režimu, jsem přesvědčen, že ve spolupráci s realizačním týmem, vedením a především samotnými hráči to zvládneme,“ neztrácí nový kouč optimismus.

reklama