reklama

Hotovo. Olomouc opravila za 70 milionů tribunu

Opravená tribuna v Olomouci (Andrův stadion) Opravená tribuna v Olomouci (Andrův stadion) autor: ČTK
Nové zázemí pro fotbalové týmy a rozhodčí, modernizované prostory pro novináře, televizní studio i reprezentativní místnosti pro VIP hosty nabízí zrekonstruovaná hlavní tribuna Androva stadionu v Olom

Olomouc - Nové zázemí pro fotbalové týmy a rozhodčí, modernizované prostory pro novináře, televizní studio i reprezentativní místnosti pro VIP hosty nabízí zrekonstruovaná hlavní tribuna Androva stadionu v Olomouci. Tribuna, jejíž oprava stála zhruba sedm desítek milionů korun, byla slavnostně zprovozněna dnes. Olomoucký stadion bude v červnu hostit evropský šampionát fotbalistů do 21 let.

"Díky rekonstrukci tribuny náš stadion splňuje všechna kritéria, která UEFA stanovuje. Ta samozřejmě dobře ví, co potřebuje fotbalový stánek ve 21. století, jaké musí být zázemí pro aktéry utkání a jaké podmínky vyžadují například média," uvedl předseda neziskového spolku SK Sigma Olomouc MŽ Jaromír Gajda.

Opraveno i tréninové hřiště

Hlavní tribuna Androva stadionu se díky rekonstrukci zvětšila o 3,5 metru, takže splňuje náročné předpisy fotbalové asociace. Opraveno bylo i tréninkové hřiště v Olomouci-Řepčíně, které má nyní umělé osvětlení, nové šatny, kiosek i sociální zařízení pro diváky.

"Všude je kompletně nové sociální zázemí podle příslušných norem, v početnosti i kvalitě. Na hlavní tribuně došlo k rozšíření stánků s občerstvením na dvojnásobek a pro dámy se rozšířily toalety," podotkl Gajda.

Rekonstrukce Androva stadionu trvala sedm měsíců a začala později, než se plánovalo, protože jeden z účastníků výběrového řízení se odvolal proti jeho výsledku. Stavebníci se tak mohli do práce pustit až na začátku října, avšak opravu stadionu nakonec stihli provést včas.

60 miliony přispěl stát

Celkem vyšla rekonstrukce Androva stadionu i hřiště v Řepčíně asi na 80 milionů korun. "Z toho 60 milionů státní dotace, pět milionů vlastní zdroj, kraj přispěl osmi miliony a město Olomouc sedmi a půl miliony," vyčíslil náklady Gajda.

Slavnostního zprovoznění se zúčastnil i šéf organizačního výboru šampionátu Petr Fousek. "Andrův stadion skutečně splňuje kritéria UEFA, splňuje kritéria fotbalové asociace a umožní českému a moravskému fotbalu těžit z toho, že jsme sem ten šampionát přivedli. Tím šampionátem ale nic nekončí. Samozřejmě sem chceme přidělovat další zápasy českých reprezentací, ať už A-mužstva nebo jiných kategorií. A stejně tak věříme, že Sigma naváže na své pohárové ambice," uvedl Fousek.

reklama