Hrdina McGregor vychytal Rangers postup, Brémy končí

rou
13. 3. 2008 23:08
Brémy - Rangers 1:0, Sporting - Bolton 1:0
Brankář Glasgow Rangers Allan McGregor oslavuje postup do čtvrtfinále Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Brémy - Fotbalisté Werderu Brémy vypadli v osmifinále Poháru UEFA se skotskými Glasgow Rangers, když v domácí odvetě vyhráli jen 1:0.

Werder se pustil do stahování dvougólového manka z prvního zápasu s chutí, ale Allan McGregor v brance Rangers během patnácti minut třikrát skvěle vychytal Rosenberga.

A gólman hostí si neodpočinul ani potom - gólovou šanci zlikvidoval i Borowskimu, poté zastavil dělovku Jensena z hranice vápna.

Čtěte více:
Pohár UEFA: Anderlecht se pomstil, Tottenham vypadl
Fiorentina velebí Freye. Tottenham penalty netrénoval

Brémy nadále mačkaly skotský celek a McGregor si připsal další parádní zákrok proti střele Owomoyela z třiadvaceti metrů. Po půl hodině se málem radovali hosté - jenže brejk Nova naopak skvěle lapil brankář domácích Tim Wiese.

Německý tým vlétl na Rangers i po přestávce - Mertesackerova hlavička ještě skončila na břevně, ale v 58. minutě už se Werder dočkal. Brazilec Diego si přehodil obránce a z hranice vápna parádním halfvolejem skóroval.

O dvě minuty později mohl dát Skotům prakticky postupovou jistotu Davies, ale v rychlém brejku nedosáhl na Broadfootovu přihrávku.

Werder se nevzdával a bojoval alespoň o prodloužení. Postup Rangers vychytal neuvěřitelný McGregor. Pět minut před koncem vytáhl pokus Sanoga z bezprostřední blízkosti na břevno a domácí už druhou branku vstřelit nedokázali.

Glasgow Rangers se tak stali jediným týmem z Britských ostrovů postupujícím do čtvrtfinále Poháru UEFA.

Bolton Wanderers totiž po domácí remíze 1:1 podlehli Sportingu Lisabon v odvetě 0:1. Jediný gól zápasu obstaral v 85. minutě Bruno Pereirinha.