Neapol mašíruje za titulem, vyhrála i na stadionu Juventusu Turín

Aktualizováno 23. 4. 2023 23:19
Fotbalisté Neapole udělali další výrazný krok k zisku titulu. Ve 31. kole italské ligy vyhráli ve šlágru na půdě třetího Juventusu Turín 1:0 a mají v čele tabulky sedmnáctibodový náskok na druhé Lazio.
Útočník Neapole Victor Osimhen slaví vítězství na hřišti Juventusu
Útočník Neapole Victor Osimhen slaví vítězství na hřišti Juventusu | Foto: Reuters

V Turíně se čekalo na gól až do úplného závěru. Nejprve v 83. minutě domácímu záložníkovi Di Maríovi odvolal videorozhodčí branku kvůli ofsajdu a ve třetí nastavené minutě se radovali hosté.

Po centru Elmase se Raspadori trefil z voleje a rozhodl o třetí porážce "Staré dámy" v řadě.

Inter Milán zvítězil na hřišti Empoli 3:0, v Serii A vyhrál po pěti zápasech. Dvakrát se trefil Lukaku - poprvé skóroval tři minuty po začátku druhého poločasu a byl to jeho první gól od 10. března.

Druhou branku přidal v 76. minutě a dvě minuty před koncem řádné hrací doby završil skóre Martínez. Argentinský mistr světa se díky tomu osamostatnil na druhém místě tabulky střelců s 15 góly, na vedoucího Osimhena z Neapole jich ztrácí šest.

"Nerazzuri" si upevnili pohárové šesté místo a stále ztrácejí dva body na AC Milán, který díky 10. a 11. gólu portugalského reprezentanta Rafaela Leaa v sezoně porazil 2:0 sestupem ohrožené Lecce, i AS Řím, který má pondělní zápas k dobru.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Juventus Turín - Neapol 0:1 (90.+3 Raspadori), AC Milán - Lecce 2:0 (40. a 75. Leao), Empoli - Inter Milán 0:3 (48. a 76. Lukaku, 88. Martínez), Monza - Fiorentina 3:2 (26. vlastní Biraghi, 43. Dany Mota, 58. Pessina z pen. - 8. Kouamé, 13. Saponara), Udine - Cremona 3:0 (2. Samardžič, 27. Pérez, 36. Success).

1. Neapol 31 25 3 3 67:21 78
2. Lazio Řím 31 18 7 6 49:21 61
3. Juventus Turín 31 18 5 8 47:26 59
4. AS Řím 30 17 5 8 42:26 56
5. AC Milán 31 16 8 7 51:37 56
6. Inter Milán 31 17 3 11 51:34 54
7. Bergamo 30 14 7 9 48:35 49
8. Boloňa 31 12 8 11 40:39 44