Inter poprvé zvítězil, AC Milán i AS Řím prohrály

12. 9. 2010 23:00
Prohrál i soupeř Sparty z Palerma

Řím - Fotbalisté Interu Milán porazili v 2. kole italské ligy Udine na svém hřišti 2:1 a poprvé v sezoně v domácí soutěži zvítězili. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze tak částečně napravili úvodní bezbrankovou remízu s Boloňou z minulého týdne.

Hrubě se dnes však nedařilo dalším dvěma favoritům. AC Milán i se svým hvězdným duem Zlatan Ibrahimovic - Robinho prohrál 0:2 na půdě nováčka Ceseny. Oslabený AS Řím dokonce utrpěl debakl 1:5 v Cagliari.

Úřadujícího mistra Inter poslal do vedení už v sedmé minutě z rohového kopu brazilský stoper Lúcio, ale útočník Floro Flores hlavou po půl hodině hry vyrovnal.

Zápas rozhodl v 67. minutě kamerunský kanonýr Samuel Eto'o, který dorazil svou neproměněnou penaltu. Pouze na lavičce Udine znovu zůstal český talent Matěj Vydra.

AC Milán podlehl nováčkovi, padlo i AS Řím

Představitelé AC Milán po získání Ibrahimovice a Robinha sebevědomě vyhlásili útok na titul.

V úvodním domácím kole sice Milánští deklasovali Lecce 4:0, ale hned v prvním zápase na hřišti soupeře propadli. Nováček rozhodl utkání už v prvním poločase po trefách Bogdaniho a Giaccheriniho.

Francesco Totti
Francesco Totti | Foto: Sport

Debut na poslední chvíli získaných útočníků se tak vůbec nepovedl. Švédský forvard Ibrahimovic zakončil nepovedenou premiéru zahozenou penaltou tři minuty před koncem, skórovat nedokázal ani střídající Brazilec Robinho.

Loňský vicemistr AS Řím chtěl odčinit úvodní domácí bezbrankovou remízu s Cesenou, ale v Cagliari i s debutujícím útočníkem Borriellem tvrdě narazil. V 18. minutě sice De Rossi odpověděl na Contiho gól z úvodu, ale víc Římané nepředvedli.

O dvě minuty později totiž argelntinský obránce Nicolás Burdisso v pokutovém území srazil pronikajícího Contiho, dostal červenou kartu a domácí početní výhodu využili.

Nařízenou penaltu nejprve proměnil útočník Matri, který vstřelil po přestávce svou druhou branku a společně s Acquafrescou a Lazzarim posunul skóre na drtivých 5:1.

Palermo prohrálo v generálce na Spartu s nováčkem

Fotbalisté Palerma v generálce na utkání Evropské ligy s pražskou Spartou prohráli 2:3 s nováčkem z Brescie. Za poražené se do střelecké listiny zapsali Pastore a Balzaretti.

Bude se Amauri radovat i proti Celtě Vigo?
Bude se Amauri radovat i proti Celtě Vigo? | Foto: Reuters

Brescia měla velmi dobrý vstup do utkání, když už v třetí minutě doskákal tečovaný střílený centr Dallamana až do branky. Brzy sice vyrovnal po závaru před brankou a střele z malého vápna Pastore, ovšem nerozhodný stav vydržel jen pět minut.

Pak se po brejku prosadil Eder a Brescia již vedení nepustila. Palermu nepomohlo ani to, že si v závěru naběhl na hrot útoku levý bek Balzaretti a snížil na konečných 2:3.

Palermo si tak před čtvrtečním zápasem na Letné nezlepšilo sebevědomí, když z posledních osmi soutěžních zápasů na soupeřově půdě vyhrálo jen dvakrát.

Juventus opět nevyhrál, remizoval se Sampdorií

V utkání Lazia s Boloňou se blýskl útočník Libor Kozák, který vybojovanou penaltou pomohl Římanům k výhře 3:1.

Ten v minulé sezoně nastoupil jen do tří zápasů a i dnes začal jen mezi náhradníky, hned od úvodu druhé půle však vyběhl na trávník a výrazně oživil útočnou hru Lazia.

Dal tak více prostoru kolegovi z útoku Rocchimu, který asistencí a gólem zajistil domácím vedení. V nastavení pak Kozák vybojoval pokutový kop, který proměnila brazilská posila Hernanes.

Nadále se trápí Juventus, který po propadáku v minulé sezoně přes léto výrazně posiloval, ale zatím bez efektu.

Po minulé porážce s Bari dnes jen remizoval 3:3 doma se Sampdorií Janov, přestože dvakrát vedl. Poslední čtvrthodinu v dresu Juventusu odehrál český obránce Zdeněk Grygera.