reklama

Interu se zranil Milito. Nahradí jej Baroš?

Podívejte se na zranění Diega Milita v Evropské lize. Sport
Argentinský útočník Diego Milito se zranil v Evropské lize. Nahradí jej v Interu Milan Baroš?

Milán - Útočník Interu Milán Diego Milito si až devět měsíců fotbal nezahraje. Třiatřicetiletý Argentinec si ve čtvrtečním zápase Evropské ligy s Kluží vážně poranil koleno a po krátké době znovu zamířil na marodku. Náhradou za zraněného kanonýra by se podle italských serverů mohl stát český útočník Milan Baroš.

Militovi podle nejhorších prognóz vzhledem k pokročilému fotbalovému věku hrozí i konec kariéry. "Má poraněný zkřížený i postranní vaz, jedná se o vážné zranění, které ale nesouvisí s tím předchozím," řekl kouč Interu Andrea Stramaccioni na adresu útočníka, který v roce 2010 zařídil milánskému klubu trofej v Lize mistrů. Ve finále s Bayernem Mnichov dal oba góly.

Milito si poranil levé koleno už po sedmi minutách hry, poté co špatně došlápl. Vystřídal ho krajan Rodrigo Palacio a dal dva góly. Díky němu Inter porazil v úvodním zápase 2. kola Kluž 2:0. V italské lize patří milánskému klubu čtvrté místo.

Baroš do Serie A?

Italský tisk včetně deníku Gazzeta dello Sport ihned přišel s hypotézou, že horkým adeptem na zacelení místa po Militovi by se mohl stát Baroš, který je momentálně volný hráč. Jednatřicetiletý útočník se ve středu vyvázal ze smlouvy v Galatasarayi Istanbul a podle dobře informovaných zdrojů míří na půl roku zpátky do Baníku Ostrava. Jenže kvůli formálním průtahům jeho příchod stále nebyl uzavřen, což všechny potenciální zájemce o Barošovy služby nechává v naději.

Zimní přestupní termín na Apeninském poloostrově skončil sice 31. ledna, což se ale nevztahuje na hráče bez profesionální smlouvy. Baroš by tak teoreticky mohl následovat příklad Luise Sahy, který po lednovém ukončení smlouvy se Sunderlandem minulý týden přestoupil do Lazia Řím. Podle webu calciomercato.it by se však mělo jednat jen o hráče, kteří kontrakt rozvázali ještě před 31. lednem, a v tom případě by Barošovo angažmá v Interu nepřicházelo v úvahu.

reklama