Jablonec prohrál s Austrií, má však naději

čtk, spo
16. 8. 2007 23:15
Fotbalové týmy se utkaly o postup do Poháru UEFA

Praha - Fotbalisté Jablonce ve čtvrtek v úvodním zápase 2. předkola Poháru UEFA po přestřelce prohráli na hřišti Austrie Vídeň 3:4.

Přesto si uchovali slušnou naději na postup, neboť v odvetě, která je na programu za dva týdny na severu Čech, jim stačí výhra o jednu branku.

Jablonec prohrával brzy o dvě branky, ale ještě do poločasu vyrovnal díky dvěma zásahům Zelenky.

Po změně stran se domácí opět vrátili do dvoubrankového vedení, když se podruhé v zápase trefil Kuljic, v 76. minutě však vykřesal postupovou naději Baranek. Za Austrii si poslední čtvrthodinu zahrál i uzdravený český reprezentant David Lafata.

Z českých fotbalistů, kteří zasáhli do dnešních bojů, mají do 1. kola Poháru UEFA nakročeno především Radek Mynář, který přispěl k jednobrankové výhře polského Grodzisku v kazašské Kostanaji nad Tobolem, a Radek Šírl. T

en po celý zápas asistoval u vítězství Zenitu Petrohrad 2:0 na půdě slovenských Zlatých Moravců.

Černý den slovenského fotbalu potvrdila Artmedia Petržalka, jež překvapivě prohrála na hřišti Miky Jerevan 1:2. Útočník slovenského vicemistra Fodrek sice v 66. minutě odpověděl na branku zkušeného arménského reprezentanta Šachgeldjana, ale eset minut před koncem zařídil domácím výhru Alex.

Zklamaný byl také bývalý reprezentační kouč Dušan Uhrin, jehož svěřenci z Dinama Tbilisi podlehli doma Rapidu Vídeň vysoko 0:3 a s vyhlídkami na postup se už před odvetou v Rakousku loučí.

"Rozdíl mezi oběma týmy byl opravdu velký," řekl po utkání Uhrin, který v utkání přišel o brankářskou jedničku. Náhradní brankář pak dvakrát inkasoval.

Pouze bezbrankovou remízu uhráli fotbalisté Hamburku na hřišti Honvédu Budapešť. Německému celku, za který odehrál celý zápas český záložník David Jarolím, chyběl nejlepší hráč a kapitán Rafael Van der Vaart.

Nizozemského záložníka, který by mohl v nejbližších dnech přestoupit do Valencie, oficiálně ze hry vyřadily problémy se zády.

Odvety se hrají za dva týdny.

Ve 22:00 začal zápas Atlétika Madrid s Vojvodinou Novi Sad.

Austria Vídeň - FK Jablonec 97 4:3 (2:2)
Branky: 20. a 65. Kuljic, 8. Ertl, 47. Lasnik - 28. a 37. Zelenka, 76. Baranek.

Rabotnički Skopje - Zrinjski Mostar 0:0
ČK: 65. Jurič (Mostar).

Käerjeng (Luc.) - Standard Lutych 0:3 (0:0)
Branky: 80. a 85. Witsel, 58. Mbokani.

Hammarby (Švéd.) - Fredrikstad (Nor.) 2:1 (1:1)
Branky: 35. Guara, 51. Castro-Tello - 75. Kvisnik.

Lokomotiv Sofia - Galati (Rum.) 3:1 (1:0)
Branky: 19. Dafčev, 62. Baldovaljev, 84. Džilas - 74. Semeghin.

Kluž (Rum.) - Anorthosis (Kypr) 1:3 (0:1)
Branky: 70. Trica z pen. - 42. Žlogar, 49. Boaventura, 60. Sosin.

Young Boys Bern - Lens 1:1 (0:0)
 Branky: 70. Tiago - 74. Monterubbio.

Omonia Nikósie - CSKA Sofia 1:1 (1:1)
Branky: 14. Kaiafas - 1. Nei. ČK: 66. Iliev.

Honvéd Budapešť - Hamburk 0:0

Brann Bergen (Nor.) - FK Suduva (Lit.) 2:1 (1:0)
Branky: 24. Björnsson, 48. Winters - 56. Negreiros z pen.

Metallurgs Lijepajas (Lot.) - AIK Stockholm 3:2 (2:0)
Branky: 12. Karlsons, 44. Ivanovs, 80. Tamoskauskas - 49. vlastní Ivanovs, 61. Valdemarin.

Dněpropetrovsk - Belchatów 1:1 (0:1)
Branky: 80. Nazarenko - 16. Ujek.

Slaven Belupo (Chorv.) - Galatasaray Istanbul 1:2 (1:1)
Branky: 13. Posavec z pen. - 42. Akman, 72. Yaman.

Maccabi Tel Aviv - Erciyesspor 1:1 (1:1)
Branky: 42. Kamanan - 5. Ozbay.

Ried (Rak.) - FC Sion (Švýc.) 1:1 (0:0)
Branky: 68. Dospel - 90. Saborio.

HJK Helsinky - Aalborg (Dán.) 2:1 (1:1)
Branky: 15. a 55. Samura - 37. Risgärd.

Haka Valkeakoski (Fin.) - Midtjylland (Dán.) 1:2 (0:2)
Branky: 50. Parviainen - 13. a 43. Kristensen.

Dinamo Minsk - Odense (Dán.) 1:1 (0:0)
Branky: 73. Putilo - 90. Laursen.

MyPa Myllykosken - Blackburn Rovers 0:1 (0:1)
Branka: 5. Santa Cruz.

Besa Kavaje (Alb.) - Litex Loveč (Bulh.) 0:3 (0:3)
Branky: 13. a 20. Popov, 32. Beto.

Ekranas (Lit.) - Valerenga Oslo 1:1 (0:1)
Branky: 45. Banys z pen. - 77. Santos. ČK: 45. Thomasson (Valerenga).

Zlaté Moravce - Petrohrad 0:2 (0:1)
Branky: 38. Hagen, 90.+2 Jonov.

Tobol Kostanaj (Kaz.) - Grodzisk (Pol.) 0:1 (0:1)
Branka: 2. Muszalik.

Mika Jerevan - Artmedia Petržalka 2:1 (1:0)
Branky: 8. Šachgeldjan, 80. Alex - 66. Fodrek.

Dinamo Tbilisi - Rapid Vídeň 0:3 (0:2)
Branky: 21. Fabiano, 39. Hofmann, 54. Bazina.

Široki Brijeg (Bosna) - Hapoel Tel Aviv 0:3 (0:2)
Branky: 14. Apdaji, 32. Asulin, 74. Santos.

FC Basilej - Mattersburg (Rak.) 2:1 (1:1)
Branky: 24. Ergič, 54. Caicedo - 20. vlastní Nakata. ČK: 17. Atan (Mattersburg).

Hajduk Split - Sampdoria Janov 0:1 (0:1)
Branka: 44. Campagnaro.

Leiria (Port.) - Maccabi Netanja (Izr.) 0:0

Drogheda (Ir.) - Helsingborgs (Švéd.) 1:1 (0:1)
Branky: 54. Zayed - 34. Larsson.

Dunfermline (Skot.) - BK Hacken (Švéd.) 1:1 (1:0)
Branky: 1. Hamilton - 57. Henriksson

Atlético Madrid - Vojvodina Novi Sad 3:0 (1:0)
Branky: 36. Maxi Rodriguez, 61. Forlán, 70. Agüero. ČK: 48. Milutinovič (Vojvodina).