Jakulovski s AC Milán začal v Lize mistrů výhrou

roj
18. 9. 2007 22:37
AC Milán - Benfica Lisabon 2:1 (2:0)

Milán - Fotbalisté AC Milán začali obhajobu triumfu v Lize mistrů vítězně. I díky dobrému výkonu českého obránce Marka Jankulovského porazili na San Siru Benfiku Lisabon 2:1.

Jankulovski rozhodl jediným gólem reprezentační duel s Irskem a ve výborném světle se ukázal i v úterý na San Siru.

K jistotě na levém kraji zálohy přidal i několik vydařených ofenzivních výletů. Hrozil hlavně ve druhé půli, když nejprve z voleje mířil těsně nad břevno a chvíli na to parádně načasoval křížnou přihrávku na Inzaghiho, jemuž stoprocentní šanci lapil gólman Quim.

Zahozená šance ale milánské mrzet nemusela. Už v deváté minutě totiž šli do vedení poté, co se parádně trefil z přímého kopu Pirlo. Na jím přesně trefený horní roh branky neměl gólman Benfiky nárok.

AC pokračovalo v útočném pojetí a hosty prakticky vůbec nepouštělo do hry. Čtvrt hodiny po úvodním gólu bylo o osudu zápasu v podstatě rozhodnuto.

Inzaghi z voleje zvýšil na 2:0. Na začátku celé akce byl Kaká, jenž nastartoval Pirla a ten prodloužil křížným pasem na vzdálenější tyč na Inzaghiho.

Na vítězství domácích už nic nezměnil ani gól v nastavení Nuna Gomese. Hned po gólu Benfiky na 1:2 totiž rozhodčí utkání ukončil.

Branky: 9. Pirlo, 24. Inzaghi - 90. Gomes
Benfica: Quim, Luis Felipe, Miguel Vitor, Edcarlos, Leo, Pereira, Katsouranis, Rui Costa, Di Maria, Rodriguez, Cardozo;
AC Milán: Dida, Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski, Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Kaka, Inzaghi