reklama

Jiráček chce hrát. Proto by rád odešel do Hamburku

Jiráček slaví gól proti Černé Hoře Jiráček slaví gól proti Černé Hoře autor: Reuters
Jiráček odmítl nabídky z italské, francouzské a španělské ligy. Chce zůstat v Německu

Wolfsburg - Přestoupí? Klíčový hráč fotbalové reprezentace Petr Jiráček chce pravidelně hrát. A tuhle jistotu ve Wolfsburgu nemá. Oslovila ho proto nabídka Hamburku, o které se teď intenzivně jedná.

Agentura SID přinesla zprávu o hamburském návrhu na Jiráčkův přestup za odstupné ve výši 3,5 milionu eur. "Ve hře je ve skutečnosti vyšší suma," říká zdroj deníku Aktuálně.cz.

Celý přestup ovšem údajně nevisí ani tak na penězích, jako na rozhodnutí wolfburského trenéra a manažera Felixe Magatha.

Jistota sestavy? Tu u Magatha nemáte

Ten si před půlrokem Jiráčka z Plzně přivedl za nejméně 4 miliiony eur (spekulovalo se ovšem také o vyšších sumách). Za Wolfsburg pak Jiráček na jaře nastoupil ke 13 zápasům a dal dva góly.

"Není to tak, že by měl Petr u trenéra Magatha špatnou pozici. Ale jistotu nebo garanci, že budou hrát, mají ve Wolfsburgu, kde je čtyřicetičlenný kádr, jen tři čtyři jména. A Petr Jiráček chce mít pravidelnou herní praxi. zejména proto, aby byl dobře připraven pro českou reprezentaci," vysvětluje fotbalistův agent Dalibor Lacina.

Ten už situaci kolem Jiráčka intenzivně řeší asi deset dní. Podle informací Aktuálně.cz nemá Jiráček o nabídky nouzi. Ozvaly se kluby z Itálie, Francie a Španělska.

Chtěli by i van der Vaarta

Jiráček však z osobních důvodů jednoznačně preferuje setrvání v bundeslize, kde už se přeci jen do značné míry adaptoval. V jiné zemi by musel začínat zcela znovu. "Z Německa máme dvě nabídky," potvrdil Lacina.

A jednou z nich je Hamburk, s nímž teď Magath a spol. intenzivně jednají. Německá média spekulují o tom, že Hamburk má zájem také o Rafaela van der Vaarta z Tottenhamu. Jiráček je ale přeci jen reálnější variantou.

Permanentní nakupování dalších a dalších hráčů je zvláštní posedlostí Felixe Magatha. I letos v létě přivedl do Vlčího hradu 9 posil za 19 milionů eur. V průběhu minulé sezony nakupoval dokonce za 51 milionů eur.

Nakupování = Magathova posedlost

Zatímco v jiných bundesligoých klubech, snad s výjimkou Bayernu, pečlivě obracejí každé euro, Magath nakupuje - a automobilka Volkswagen, která stojí za klubem, to financuje.

Mnozí hráči samozřejmě průběžně také odcházejí, ale kádr je každopádně fotbalisty přeplněný. A to i v situaci, kdy se Václav Pilař zranil a bude kvůli kolenu absentovat po větší část sezony.

reklama