11. 12. 2009 22:25
Hertha Berlín - Bayer Leverkusen 2:2
Jaroslav Drobný.
Jaroslav Drobný. | Foto: Hertha Berlín

Berlín - Zajímavý souboj nabídlo předehrávané utkání šestnáctého kola německé Bundesligy mezi aktuálně posledním týmem tabulky Herthou Berlín a vedoucím celkem soutěže Bayerem Leverkusen.

I přes šestadvacetibodový rozdíl v tabulce totiž zápas skončil remízou, přičemž domácí na konečných 2:2 srovnávali až v druhé minutě nastavení.

Přitom zápas se pro Jaroslava Drobného a spol. vyvíjel velice dobře, když už v osmé minutě skóroval Ramos. Jenže v 74. minutě srovnal hostující Kroos a následně se po druhé žluté kartě nechal vyloučit domácí Kacar.

Leverkusen přesilovku využil až v poslední minutě řádné hrací doby, kdy se trefil Kaplan, ale domácím zachránil o dvě minuty později teprve šestý bod v nové sezoně opět Ramos.

Bayer díky získanému bodu již nemůže o tomto víkendu přijít o vedení v Bundeslize, neboť má momentálně čtyřbodový náskok na své dva nejbližší soupeře Werer Brémy a Schalke 04. Jen o další bod v závěsu je pak mnichovský Bayern.