reklama

Kauza Lička: Slovácko žádá miliony, obrací se na FIFA

Baník podle Slovácka nezaplatil náhradu

Uherské Hradiště - Vedení fotbalistů druholigového Slovácka podalo podnět k disciplinárnímu řízení u mezinárodní fotbalové federace FIFA v kauze Maria Ličky, v níž má Baník Ostrava uhradit neoprávněně vyplacenou náhradu ve výši přibližně šest milionů korun.

O uhrazení rozhodla začátkem února mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne (CAS), ovšem Baník Ostrava podle klubových stránek Slovácka do dnešního dne finanční částku neuhradil a nehodlá rozhodnutí CAS akceptovat.

Čtěte také: Sparta nepustí na Ostravu nikoho bez uvedení jména

Slovácko koupilo Maria Ličku z Ostravy v srpnu 2005 za 4,8 milionu korun. Smlouva obsahovala ustanovení, podle kterého musí zaplatit dalších 4,8 milionu korun v případě, že hráče prodá nebo pošle na hostování do jiného klubu.

Lička ze Slovácka skutečně zamířil do zahraničí, v červenci 2006 se dohodl na angažmá v anglickém Southamptonu.

V tomto okamžiku nastal rozpor, neboť Slovácko tvrdí, že Lička odešel do Anglie už jako volný hráč. Přesto musel klub z Uherského Hradiště uhradit z rozhodnutí arbitrážní komise Českomoravského fotbalového svazu Baníku Ostrava 4,8 milionu korun.

V lednu 2008 se Slovácko odvolalo k CAS, která rozhodla, že Baník neměl dostat žádnou kompenzaci za prodej hráče dalšímu klubu a nařídila mu celou částku vrátit.</

reklama