´Klokani´ vyhráli Tipsport ligu, Slavia podlehla Liberci

25. 1. 2014 14:28
Slavia v Tipsport lize podlehla Liberci 0:1, ve finále porazili Bohemians Praha 1905 Ostravu 2:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 se podruhé v historii stali vítězi zimní Tipsport ligy. Ve finále 17. ročníku porazili Ostravu 2:0. O svém triumfu rozhodli už v prvním poločase, v jehož závěru se trefili Bartek a Rada.

V souboji posledních dvou celků prvoligové tabulky měla první šanci Ostrava. Ve 14. minutě se k odraženému míči dostal De Azevedo, jehož tvrdou střelu doprostřed branky vytáhl gólman Berkovec.

Po dvaceti minutách hry o sobě dali vědět také Bohemians. Horovu střelu zblízka vyrazil brankář Šrom, míč za jeho záda poslal Bartek, ale rozhodčí gól neuznali pro ofsajd.

Záložník Pražanů si spravil chuť ve 33. minutě, když po rohovém kopu nepokrytý na zadní tyči otevřel skóre. Těsně před pauzou přidal druhý gól Rada, který přesnou křížnou střelou překonal Šroma.

V úvodu druhé půle tvrdě vystřelil Růžička, ale na ostravského brankáře nevyzrál. Po hodině mohl snížit Štěpán, z voleje však trefil jen tyč. Na opačné straně v závěru nastřelil brankovou konstrukci Litevec Kuklys.

Liberec porazil Slavii

Slavia nedokázala proti Liberci vstřelit gól a přesto, že nastoupila i se zimními posilami, podlehla Slovanu 0:1.

O vítězství Severočechů rozhodl jediným gólem v 50. minutě Rabušic. Velkou příležitost k vyrovnání měl pět minut před koncem Lička, ovšem neproměnil penaltu.

Liberec v zápase otestoval italského stopera Marca Miglioriniho a slovenského záložníka Juraje Hovančíka. Tým vedl asistent Jiří Chytrý, protože hlavní kouč Jaroslav Šilhavý vyrazil do Nizozemska sledovat soupeře v Evropské lize Alkmaar.

Fotbalová Tipsport liga - finále (Beroun):

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 33. Bartek, 45. Rada.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina - Jeremenko, Jindřišek, Hora, Rada, Bartek - Klavík. Trenér: Weber.
Ostrava: Šrom (46. Pavlenka) - Zawada (46. Vengřinek), Frydrych, Stronati (46. Kaša), Sukup - Baránek (64. Kraut) - Štěpán, Greguš (46. Kukec), De Azevedo, Holzer (46. Foltýn) - Krmenčík. Trenér: Komňacký.

Zápasy útěchy:

Slavia Praha - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 50. Rabušic.

Slavia: Rakovan (46. Čontofalský) - Dostál (46. Nitrianský), Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička - Prošek (70. Bazal), Piták (61. Koreš), Juhar (71. Vyhnal) - Necid (46. Vošahlík). Trenér: Koubek.
Liberec: I. poločas: Hroššo - Kušnír, Kováč, Karišik, Pokorný - Sackey, Novotný - Douglas, Jarolím, Ndiaye - Budnik. II. poločas: Hroššo - Coufal, Pimpara, Migliorini, Frýdek - Obročník (85. Novotný), Hovančík - Kolár, Pavelka, Delarge - Rabušic. Trenér: Chytrý.

Zbrojovka Brno - Fotbal Třinec 2:1 (1:0)
Branky: 6. Skalák, 74. Zavadil - 75. Gulajev.

Brno: Hladký (46. Doležal) - Janotka (61. Hyčka), Buchta, Pernica, Košťál (61. Zavadil), Keresteš (61. Schuster) - Skalák, Sedlák, Fischer (61. Kroupa), Lutonský - Markovič (61. Šumbera). Trenér: Kotal.

1. SC Znojmo - MFK Frýdek-Místek 4:1 (1:1)
Branky: 61. a 75. Reljič, 45. Odehnal, 77. Gál-Andrezly - 19. Makowski.

Znojmo: Drobisz (46. Doleček) - Mudra, Hnaníček, Odehnal, Helísek - Lacko, Buchta (46. Glasnovič) - Gál-Andrezly, Reljič, Crnkič (45. Favzí) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

FK Pardubice - MAS Táborsko 0:2 (0:1)

Další přípravná fotbalová utkání:

FK Teplice - 1. FK Příbram 3:2 (2:1)
Branky: 21. Nivaldo, 34. Bratanovič, 59. Litsingi - 32. Krbeček, 88. Řezníček z pen.

Teplice: Slavík (46. Lukáč) - Matula, Takács, Rode (46. Hošek), Krob - Litsingi (65. Urma), Ljevakovič (46. Čajič), Vachoušek (46. Táborský), Nivaldo - Vůch (46. Jindráček), Bratanovič (46. Salami). Trenér: Ščasný.
Příbram: Rondzik (46. Štěpanovský) - Zápotočný, Jugas (46. Hájovský), Mišůn (65. Kvída), Pleško (46. Divíšek) - Šlapák (46. Krameš), Tarczal (60. Volešák), Krbeček, Zeman (65. Brandner) - Švancara (60. Řezníček), Mašán (46. Danoski). Trenér: Čuhel.

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 2:2 (0:0)
Branky: 54. Juroška, 61. Hlinka - 63. z pen. a 76. Přeučil.

Jihlava: Blažek - Mikula, Krejčí, Kryštůfek, Marek - Kukoľ, Kučera (55. Karlík), Jánoš, Kosak - Přeučil, Marcin (65. Teplý). Trenér: Rada.

1. FC Slovácko - AS Trenčín 5:3 (1:1)
Branky Slovácka: 21. Došek, 54. vlastní Silva, 55. Kerbr, 58. Holek, 85. Havlík.

Slovácko: Heča - Šimko (65. Reinberk), Košút, Rada (46. Mezlík), Daníček (65. Mezlík) - Kerbr (65. Civič), Bartoš (65. Petr), Valenta (65. Šumulikoski), Trávník (46. Havlík), Diviš (65. Ondřejka) - Došek (46. Holek). Trenér: Habanec.

Dukla: Tetour - Juroška, Jeřábek, Vorel, Engelmann - Hlinka, Ouedraogo, Černý (46. Fryčer) - Manzia (46. Čapek), Pospěch (76. Kunič), Mareš. Trenér: Kozel.

Sigma Olomouc - MŠK Žilina 0:1 (0:0)
Branka: 61. Guba.

Olomouc: Blaha (46. Zlámal) - Hladík, Svozil, Šindelář, Javůrek - Falta (79. Schmidt), Pospíšil, Nepožitek, Plšek (79. Houska), Karaš - Rolinc (57. Chorý). Trenér: Psotka.

Baumit Jablonec - Graffin Vlašim 5:0 (3:0)
Branky: 18. Jablonský, 34. Kubista, 41. Čížek, 69. Třešňák, 74. Kopic.

Jablonec: Špit - Rossi (56. Landovský), Kysela, Beneš, Jablonský - Loučka - Kopic, Okleštěk (23. Kubista), Čížek (56. Moulis), Fantiš - Třešňák. Trenér: Skuhravý.