reklama

Kolář: Titul je potvrzením, že ještě nejsme staří a přejedení

Viktoriáni slaví čtvrtý mistrovský zářez. Plzeňská jízda letos určitě nekončí Viktoria Plzeň letos obhájila titul pro mistra české nejvyšší fotbalové soutěže. Po dnešní výhře, nad už jistým sestupujícím Baníkem, titul slaví tři kola před koncem. Foto: Milan Kammermayer
Plzeňský záložník Daniel Kolář si posledního fotbalového úspěchu v Synot lize váží neméně jako předchozích trofejí. Západočechům se totiž povedlo mistrovský trůn poprvé obhájit. Po sobotní výhře 2:0 nad Baníkem, která definitivně rozhodla o staronovém mistrovi, novinářům řekl, že je především rád, že veřejnosti se spoluhráči dokázali, že ještě nepatří do starého železa.

Plzeň - Je jedním z těch, kteří pamatují všechny čtyři tituly plzeňské Viktorie. Záložník Daniel Kolář si ale posledního fotbalového úspěchu v Synot lize váží neméně jako předchozích trofejí. Západočechům se totiž povedlo mistrovský trůn poprvé obhájit.

Po sobotní výhře 2:0 nad Baníkem, která definitivně rozhodla o staronovém mistrovi, novinářům řekl, že je především rád, že veřejnosti se spoluhráči dokázali, že ještě nepatří do starého železa.

Je pro vás letošní titul výjimečný tím, že jste ho poprvé obhájili?
Obhajoba je vždycky složitá. Nesmírně si vážíme, že se nám to povedlo, ale byla za tím tvrdá práce, tak jako za každým z těch titulů.

Přesto, čtyři triumfy v šest letech, nemůže to zevšednět?
Tohle nezevšední. Každý z těch titulů je jiný. I když nejsem melancholický a nekoukám se často zpátky, tak když se ohlédnete, za každým z těch titulů je nějaká jiná cesta. Každého z nich si proto cením.

V čem se tedy odlišuje cesta za tím letošním?
Udělali jsme sérii 16 výher v řadě, což je obrovský úspěch. I když já osobně to takhle nepočítal a snažil jsem se soustředit na jednotlivé zápasy. Navíc jsme sami možná ani nevěděli, jestli na to po té minulé sezoně a odchodu Pavla Horvátha ještě máme. Ale přestáli jsme některé klíčové momenty a ukázali jsme, že ještě nejsme tak staří a tak přejedení, jak se o nás píše.

Opět jste dvakrát porazili Spartu, byl to ten největší rozdíl mezi vámi a Letenskými?
O titulu nerozhodují zápasy se Spartou, ale ta utkání, ve kterých jste favorit a musíte potvrdit tři body. My byli na každý zápas dobře připraveni, a proto máme titul.

Kde se tedy lámal chleba?
Já bych asi řekl v zápasech po zimní přípravě, ve které jsme nevyhrávali a bylo to takové všelijaké. Jeli jsme na Slovácko, vyhráli jsme tam 2:1, další zápas zase 1:0, i když ta hra nebyla ideální, nepoložili jsme se a získávali tři body.

Ligový titul je ale jen takovou první kvalifikací pro Ligu mistrů, do které se vám loni nepodařilo projít, bude proto váš chtíč dostat se zase mezi evropskou smetánku ještě větší?
Hrozně bychom tam chtěli, ale víme, jak je to každý rok těžké. Musíme se na to dobře připravit, jsou tu mladí kluci, ale i ti, kteří už si Ligu mistrů zahráli a budeme se snažit o to, abychom si ji znovu zahráli.

Do konce ligy ještě zbývají tři kola, bude teď vaší motivací předvést se před Eurem?
Je to motivace, ale taky třeba to natáhnout tu šňůru ligových vítězství. Nevím, jestli bude trenér dělat nominaci podle posledních tří ligových zápasů. 

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama