Kopic: Remízu proti Villarealu jsme mohli uhrát

9. 11. 2007 11:11
Obránce litoval neproměněné šance z úvodu utkání
Milan Kopic (vzadu uprostřed)
Milan Kopic (vzadu uprostřed) | Foto: Ludvík Hradilek

Mladá Boleslav - Obránce Mladé Boleslavi Milan Kopic měl po čtvrtečním utkání s Villarealem smíšené pocity. Tým totiž na vysněný bod nedosáhl, přesto se podle fotbalisty nemá za co stydět.

"Nebyl to nejhorší výkon. Mrzí nás, že jsme neuhráli ten bod, který jsme chtěli. Mohli jsme jet do Švédska klidnější," řekl po zápase dvaadvacetiletý fotbalista. Příštím soupeřem Mladé Boleslavi je ve skupině Poháru UEFA loňský švédský mistr Elfsborg.

Co podle vás rozhodlo celé utkání?
Asi rozhodla španělská vyspělost. Dobře kombinovali a byli dost rychlí. Ale na konci jsme dali gól, údajně to ofsajd nebyl. Já jsem to ještě ze záznamu neviděl. Škoda, mohli jsme uhrát bod.

A to jste ještě na začátku utkání měli vyloženou šanci...
Máte pravdu. Kdyby to Mára Matějovský proměnil, tak se zápas mohl vyvíjet jinak. Potom jsme měli v prvním poločase ještě jednu šanci. Pokud bychom se dostali do vedení, mohlo to být zajímavější.

Jenže místo toho jste inkasovali. Jak jste jako obránce viděl první branku ve vaší síti?
První gól padl vlastně z naší standardky, kterou jsme zahráli špatně. Potom jsme nepokryli rychlý protiútok, oni to udělali dobře a Nihat šel sám na gólmana. Měli jsme to nějak přerušit.

Do kabin jste odcházeli za stavu 0:1. S čím jste chtěli nastoupit do druhé půle?
V poločase jsme si říkali, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme vyrovnat a hrát na 1:1. Potom už to bylo riziko, dva na dva, tři na tři. Bohužel jsme dostali další gól a ještě měli štěstí, nastřelili břevno a tyč. Naše branka na 2:1 přišla pozdě.

Druhá branka padla opět ve velké rychlosti, že?
U toho gólu se Španělé dobře vyměnili, tam jsme nezareagovali. Snad jsme k nim mohli dříve přistoupit, ale bylo to hodně těžké.

Mohl byste zhodnotit výkon rozhodčího, ten ofsajd asi nebyl jediným sporným verdiktem?
Rozhdočí byl špatný. Španělé do toho chodili tvrdě a jim to nepískal. Otáčel fauly, tak nevím, jestli úmyslně, ale pískal pro Španěly.

Prohráli jste doma, teď vás čeká cesta do Skandinávie...
Mohli jsme jet do Švédska klidnější. Mrzí nás, že jsme neuhráli ten bod, který jsme chtěli.

Elfsborgu už skončila sezona, může to pro vás být výhoda?
Může a nemusí pomoct, že jim skončila sezona. Můžou být odpočatější, nebo naopak budou nerozehraní. My zase máme strašně moc zápasů.