reklama

Kostarický gólman myslel na své děti: Snad na mě budou pyšné

Rozhodující moment: Keylor Navas vytahuje penaltu Theofanise Gekase Rozhodující moment: Keylor Navas vytahuje penaltu Theofanise Gekase autor: Reuters
Kostarickým hrdinou při penaltovém rozstřelu s Řeckem byl brankář Navas, který chytil střelu Gekase.

Recife - Rozhodující penaltu, která poprvé v historii poslala fotbalisty Kostariky do čtvrtfinále mistrovství světa, sice proměnil Michael Umaňa, hrdinou okamžiku byl však brankář Keylor Navas. Po vyloučení Óscara Duarteho totiž podržel svůj tým několika skvělými zákroky a v rozstřelu zlikvidoval i pokus Theofanise Gekase.

Výkony na mistrovství věnoval brankář svým dětem, na které při zápasech myslí. "Vždycky to tak dělám, protože se snažím být dobrý táta," citovala Navase agentura AP.

"Chci, aby moje děti byly šťastné a až vyrostou, aby se mohly ohlédnout zpátky a vidět, že táta v reprezentačním dresu dokázal velké věci. Nakonec o tom přece fotbal je. Každý se chce zapsat do historie a čím víc, tím líp," dodal.

"Moc mě těší, že jsem udělal radost spoustě lidí, kteří mě teď chválí," přidal sedmadvacetiletý gólman Levante. Za výkon v osmifinále v Recife si chválu bez nejmenších debat zaslouží. Byl to totiž právě Navas, který po vyloučení Duarteho v 66. minutě držel Kostariku ve hře. V nastavení ho sice vyrovnávacím gólem překonal Papastathopulos, v prodloužení i penaltovém rozstřelu už byl však bezchybný.

"Myslím, že je to jeden z nejlepších brankářů na světě. Proto jsme mu v penaltách věřili a on nás nezklamal," uvedl kostarický kouč Jorge Luis Pinto. "Musím mu pogratulovat, protože nebýt jeho, zápas mohl dopadnout úplně jinak," přidal trenér Řecka Fernando Santos.

Navas na šampionátu potvrdil formu ze Španělska, kde v sezoně udržel 16 čistých kont a s 80,1 procenta měl nejlepší úspěšnost zákroků v La Lize. V Brazílii v základní skupině dostal jen jeden gól od Uruguaye, zatímco Itálii ani Anglii skórovat nedovolil.

reklama