reklama

Koubek a Ščasný si přáli štěstí. Rajtoral: Spartě fandíme

Trenér Plzně Miroslav Koubek. Trenér Plzně Miroslav Koubek. autor: Tomáš Liška
V české lize jsou fotbalisté Sparty a Plzně velkými rivaly, dnes však vyrazili za společným cílem probojovat se do Ligy mistrů a pozvednout český koeficient.

Tel Aviv - V české lize jsou fotbalisté Sparty a Plzně velkými rivaly, dnes však vyrazili za společným cílem probojovat se do Ligy mistrů a pozvednout český koeficient. Oba celky navíc odlétaly na úvodní zápasy 3. předkola ve stejnou dobu, a tak si na letišti vzájemně přály hodně štěstí.

Týmy Sparty a Plzně společně nocovaly na hotelu na ruzyňském letišti, v 6:00 se letenský tým odbavoval, zatímco na druhé straně terminálu kustodi Plzně připravovali k odbavení bedny s vybavením.

"Ale ani jsme se moc nepotkali. Jen ráno u snídaně jsem narazil na dva kluky ze Sparty," řekl plzeňský bek František Rajtoral. To trenér Miroslav Koubek využil příležitosti k přátelskému rozhovoru s koučem Sparty Zdeňkem Ščasným.

Koubek: Popřáli jsme si vzájemně úspěch

"Potkal jsem se s trenéry, bylo to příjemné setkání a popřáli jsme si vzájemně úspěch," řekl Koubek. "Samozřejmě jim postup přejeme. Je to český tým a společně bojujeme za český koeficient," dodal Rajtoral.

Podle Koubka mají oba celky šanci na postup, přestože Sparta má věhlasného protivníka. "Obě mužstva mají šanci 50 na 50. Když se podíváte na výsledky ve druhém předkole, tak nikdo nemá nic jistého. Všechno jsou to těsné výsledky. Nás i Spartu čekají náročné zápasy, ve kterých máme šanci, ale musíme se hodně činit," dodal plzeňský kouč.

Věří, že na izraelského mistra je po taktické stránce připraven, ale podrobnosti nechtěl příliš rozvádět. "Viděl jsem oba jejich zápasy ve 2. předkole a poznatky mám. Ale oni sledují každé naše slovo, tak bych to nechtěl moc rozvádět. Čeká nás velmi dobrý soupeř z kombinačně-technického hlediska. Má velmi dobrou dynamiku útočné hry. Slabiny bych si nechal pro sebe," řekl Koubek.

Plzeňští mají obavu z počasí

Klíčové bude uhlídat kanonýra soupeře Erana Zahaviho, který dal v posledních dvou sezonách dohromady 57 branek. "Maccabi je prošpikované izraelskými reprezentanty, osobností je tam hodně. Zahavi je nejlepší střelec země a tamní ligy. Dává hodně gólů. Víme o něm, známe jeho způsob hry, tak uvidíme, jestli si s ním poradíme," řekl Koubek.

Čeká jej premiéra v Lize mistrů. "Už jsem vedl tým v Evropské lize, ale v Lize mistrů ještě ne, takže je to pro mě trochu novum. Jsem ale v klidu, vyrovnaný a nedramatizuji to. Připadá mi to jako normální zápas," uvedl Koubek.

Podobné pocity vnímá i z týmu, jehož osa už dvakrát boj o Ligu mistrů zažila a úspěšně. "Jak jsem s klukama mluvil, tak z nich mám pocit, že vědí, o co se jedná, do čeho jdou, a že se těší. Emoce spojené s minulostí jsou pryč. Mám z nich pocit klidné síly," řekl třiašedesátiletý kouč.

Obavu má trochu z počasí, v Tel Avivu panují velká vedra. "K tomu má být 81 až 85 procent vlhkosti. Počasí je náročné, je to faktor, o kterém musíme přemýšlet z hlediska taktiky. Zohledňuje se to i při skládání sestavy. Hráči jsou trénovaní vysoce, ale někdo ještě výš," dodal.

reklama