reklama

Krejčí chce návrat k útočnému fotbalu a navázat na Vrbu

Karel Krejčí Karel Krejčí autor: Tomáš Liška
Nový trenér Viktorie Plzeň Karel Krejčí by rád navázal na hru, kterou tým předváděl pod Pavlem Vrbou.

Plzeň - Ostřejší start snad ani nemůže zažít. Nový trenér Viktorie Plzeň Karel Krejčí měl jen čtyři dny na to, aby sebe a tým připravil na utkání play off kvalifikace Evropské ligy, které Západočeši rozehrají ve čtvrtek  ve Štruncových sadech proti Vojvodině.

Plzeň je pro něho srdeční záležitostí, nastupoval tu jako hráč a zažil tu i skvělou pětiletku jako asistent Pavla Vrby, ke klub získal dva ligové tituly, dvakrát se dostal do základní skupiny Ligy mistrů a třikrát do jarní fáze Evropské ligy. A přesně na to by šestačtyřicetiletý trenér chtěl navázat. Základní stavební kabiny tehdejšího úspěchu má ještě v kabině.

"Je pravda, že je tam spousta známých tváří. Ale nálada není nejlepší. Klukům se výsledkově nepovedly poslední zápasy. Teď je potřeba zvládnout ten nejbližší a já věřím, že se to zase obrátí k lepšímu," řekl novinářům na tiskové konferenci.

Poslední dny jsou pro něho hodně hektické, když se o víkendu musel bleskově přesunout od reprezentace, kde dále dělá asistenta Vrbovi, do Plzně.

"Určitě to pro mě jednoduchá situace nebyla. Ještě v pátek jsem na videa se zápasy Kazachstánu a v sobotu už jsem po schůzce s vedením Viktorie sháněl dvdčka s Vojvodinou. Byla to taková akce kulový blesk, pracuju 12-14 hodin, moc se nevyspím," přiznal.

Limberský: Přípravu na EL to nenabouralo

Podobně náročné byla víkendová změna i pro hráče, kteří ještě v pátek hráli pod trenérem Koubkem v Teplicích a v pondělí už absolvovali první trénink s Krejčím.

"Vedení se rozhodlo ke změně a my to respektujeme. Přišel trenér, který tu dlouho působil, tak snad dokážeme navázat na tu dřívější spolupráci," promluvil za kabinu kapitán David Limberský, který zároveň přiznal, že změna byla načasovaná tak, že neovlivnila přípravu na Vojvodinu.

"Určitě ji to nijak nenabouralo, hráli jsme v Teplicích, pak jsme měli volno a na přípravu jsme měli čtyři dny tak, jako bychom měli normálně," dodal.

Krejčí by na slavnou spolupráci ze "zlatého období" plzeňské historie rád navázal. "Samozřejmě spolupráce s Pavlem Vrbou mě velmi oslovila, jsem rád, že jsem ho mohl trenérsky poznat, myslím, že jsme si sedli, určitě se budu snažit na ten jeho fotbal navázat. Líbil se divákům a pro ně se hraje především, nám to tady navíc i přinášelo výsledky," vzpomíná Krejčí.

"Typ Horvátha v kabině chybí"

Nový kouč má navíc k ruce jinou velkou osobnost a tou je Pavel Horváth, který tu figuroval jako tahoun týmu a nyní přišel jako trenérský asistent.

"Jsem rád, že Pavel přišel. Byl to lídr kabiny, který si uměl sjednat respekt a takový povahový typ v kabině chybí. Má velký přehled a fotbalové myšlení, takže každá jeho rada i třeba ohledně standardek bude určitě plus," míní Krejčí.

"V kabině jsem viděl spoustu známých tváří. Nálada tam ale není nejlepší, klukům se výsledkově nepovedly poslední zápasy. Teď je potřeba zvládnout ten nejbližší a já věřím, že se to zase obrátí k lepšímu.

Určitě to pro mě jednoduchá situace nebyla. Ještě v pátek jsem na videa se zápasy Kazachstánu a v sobotu už jsem po schůzce s vedením Viktorie sháněl dvdčka s Vojvodinou. Byla to taková akce kulový blesk, pracuju 12-14 hodin, moc se nevyspím. Ale udělám všechno pro to, abychom byli ve čtvrtek úspěšní.

"Pozor na rychlé kontry Vojvodiny"

Hned na začátku své trenérské štace musí řešit spekulace ohledně odchodu obránce Václava Procházky. "Musím přiznat, že sám jsem s vedením tohle téma otevřel, když jsem s ním jednal. Vašek je velký srdcař a pokud by měl do zahraničí odejít, zaslouží si, aby mu zatleskal plný stadion. Já věřím, že ve čtvrtek bude připraven a co bude pak, to se uvidí," řekl.

Krejčího čeká v nové funkci opravdu ostrý start, ve čtvrtek Plzeň rozehraje play off o EL proti srbské Vojvodině. "Já jsem rád, že je to takhle brzo a nemusím na ten zápas čekat třeba dva týdny. Vojvodina bude určitě těžký soupeř, vyřadili Janov, což je pro ně velký úspěch, mají formu i v lize. Musíme si dávat pozor na jejich rychlé protiútoky, mají čtyři hráče vepředu hodně nebezpečné."

V posledních čtyřech dnech se prý snažil působit na hráče hlavně psychicky. "Měl jsem s nimi nějaké pohovory, abych si s nimi ujasnil, v jakých prostorech by asi měli hrát. Oni v těch předchozích zápasech nijak nepropadli, ale spalovali šance, gólmani soupeře byli téměř muži kola, to je všechno o hlavě a trochu o štěstí," dodal Krejčí.

reklama