reklama

Kušnír je zpět. Proti Lausanne půjde hned do základu

Ondřej Kušnír. Ondřej Kušnír. autor: AC Sparta Praha
Sparta se připravuje na Evropskou ligu.

Praha - Rovnýma nohama pošle trenér Chovanec zpět do vrcholového fotbalu pravého beka Ondřeje Kušníra. Ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Lausanne s ním počítá do základní sestavy.

„Už v závěru ligového utkání s Teplicemi jen pár jeho kontaktů s míčem naznačilo, že dokáže hru zrychlit," řekl trenér na adresu reprezentačního beka, který si proti Teplicím zahrál pouhých pět minut. Chovanec ale potvrdil, že v zápase proti Švýcarům bude Kušnír připraven od začátku.

Čtěte také:
Zprvu šance, pak selhání. Tři góly CSKA srazily Spartu
Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem

Šestadvacetiletý hráč si během letní přípravy zlomil kotník a zápasy Sparty sledoval tři a půl měsíce pouze z tribuny. Viděl, jak se na jeho místě střídá Kladrubský s Kameruncem Adiabou. A podle Chovance jejich výkony na tomto postu nebyly ideální.

Proti Lausanne bude chtít nasadit to nejlepší, případné vítězství totiž může být důležitým krokem k postupu. Naopak porážka by naděje výrazně zmrazila.

To Ondřej Kušnír moc dobře ví. Stejně jako fakt, že Sparta nesmí druholigového soupeře podcenit.

Špatný závěr: Sparta sahala v Moskvě po bodu, odjíždí ale s prázdnou Špatný závěr: Sparta sahala v Moskvě po bodu, odjíždí ale s prázdnou Prohlédněte zde

„Můžeme udělat velký krok k postupu, ale nedám na slova, že jde o slabého soupeře. Vyřadili Lokomotiv Moskva, to přece něco znamená. Rozhodně nic nepodceníme, musíme hrát soustředěně jako v předchozích zápasech," uvedl Kušnír, který se na zápas velmi těší.

Na tribuně totiž podle svých slov zažíval peklo, zvlášť když se Spartě nedařilo. „Třeba v domácím duelu proti Žilině jsem doslova trpěl," přiznal obránce.

Následky zlomeniny kotníku už na sobě necítí. „Snažil jsem se v tréninku nohu maximálně vyzkoušet, abych měl jistotu, že je všechno v pořádku."

reklama