reklama

La ligu může hrát ´Tým Dubaj´. Arabové koupili Getafe

Cata Diaz z Getafe bojuje o míč s Ahmedem Hassanem z Anderlechtu během utkání Poháru UEFA. Cata Diaz z Getafe bojuje o míč s Ahmedem Hassanem z Anderlechtu během utkání Poháru UEFA. autor: Reuters
Dubajský investor chce klub přejmenovat

Dubaj - Tým Dubaj versus Real Madrid. To není program letní přípravy "Bílého baletu", draze zaplacený arabskými šejky, ale dost možná jeden ze zcela běžných zápasů příštího ročníku Primera División.

Novým majitelem španělského fotbalového klubu Getafe se totiž stala Royal Emirates Group ze Spojených arabských emirátů.

A právě společnost vlastněná šejkem Al Maktúmem se chystá tým španělské ligy od příštího ročníku přejmenovat na "Team Dubai", čili Tým Dubaj.

Čtěte také: El Clásico nepoznalo vítěze, Real v deseti vyrovnal

Společnost oznámila koupi některého ze španělských celků již v úterý s tím, že konkrétní jméno oznámí později. To vyvolalo řadu spekulací, nejčastěji se hovořilo právě o Getafe, ale také o Zaragoze, za kterou hraje český obránce Jiří Jarošík.

"Je to Getafe. Konkrétní plány oznámíme ve čtvrteční prezentaci," prozradil projektový manažer společnosti Sulejman al Butti. Za celek z předměstí Madridu firma zaplatí kolem 90 milionů eur (asi 2,18 miliardy korun).

Getafe tak bude třetím klubem ve Španělsku, který za poslední rok koupil zahraniční investor. Málaga v zimě připadla členovi katarské královské rodiny a Santander je majetkem indického obchodníka.

Getafe je aktuálně na 14. místě tabulky španělské ligy s náskokem čtyř bodů na pásmo sestupu.

reklama