Lafata sestřelil Duklu, Sparta je prvním semifinalistou

2. 4. 2014 18:50
David Lafata rozhodl dvěma brankami o výhře Sparty v odvetě čtvrtfinále Poháru České pošty.
Radost Davida Lafaty.
Radost Davida Lafaty. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Prvním semifinalistou fotbalového Poháru České pošty je pražská Sparta. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavička po úvodní čtvrtfinálové prohře 1:2 na hřišti Dukly Praha doma na Letné celý dvojzápas otočili a postoupili po vítězství 2:0.

Postup Spartě zajistil dvěma góly v prvním poločase kapitán a nejlepší střelec David Lafata. O finále se letenští utkají s vítězem klání mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví.

Kouč Lavička postavil silnou sestavu a nepřímo tak naznačil, že Sparta by letos ráda útočila na obě domácí trofeje. Domácí byli od začátku lepší, ovšem první velkou šanci měla Dukla. Pospěch utekl Brabcovi, jeho nájezd však utnul brankář Čech.

Rozhodující chvíle se odehrály v závěru první půle. Nejprve se Lafata trefil hlavou po rohovém kopu, poté přesně zakončil po rychlé akci křídelníka Krejčího.

Dukla hrála ve druhém dějství aktivněji, ovšem své šance neproměnila. Selhal zejména Berger, který promáchl na malém vápně. Penaltový rozstřel si poté nevynutil ani Marek Hanousek, proti němuž opět zasáhl Čech.

Sparťané ve druhé půli nehráli dobře, postupovou výhru ale uhájili.

Čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty - odveta:

Sparta Praha - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 34. a 41. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Urban, Štěrba. ŽK: Matějovský, Konaté - Pospěch. Diváci: 2797. První zápas: 1:2, postoupila Sparta.

Sparta: Čech - Kadeřábek, Brabec, Švejdík, Costa - Dočkal, Mareček, Matějovský (65. Vacek), Hušbauer (73. Konaté), Krejčí (89. Juliš) - Lafata. Trenér: Lavička.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Koval, Hlinka (72. Černý), Marek Hanousek (83. Ouedraogo) - Mareš (87. Marek), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.