reklama

Latka: Je náhoda, že mi to tam proti Spartě padá

Martin Latka se raduje z vítězného gólu do sítě Sparty Martin Latka se raduje z vítězného gólu do sítě Sparty autor: CPA - Eduard erben
Čtyři roky čekali fotbalisté Slavie, až v Gambrinus lize porazí v derby pražských S Spartu. Podařilo se jim to v sobotu zásluhou gólu Martina Latky ze 73. minuty.

Praha - Čtyři roky čekali fotbalisté Slavie, až v Gambrinus lize porazí v derby pražských S Spartu.

Podařilo se jim to v sobotu zásluhou gólu Martina Latky ze 73. minuty, který si tak dal nejlepší dárek ke svým pátečním 28. narozeninám.

Latka přehlavičkoval ve vzdušném souboji brankáře Tomáše Vaclíka a Jiřího Jarošíka, svého velkého kamaráda a bývalého spoluhráče z Birminghamu City.

Proti Spartě se hlavičkou trefil i letos na jaře, tehdy však ještě soupeř dokázal vyrovnat. V sobotu v rámci 9. kola tohoto ročníku se to však Spartě už nepodařilo.

Latka se proti Spartě trefil celkově už potřetí, z 15 ligových gólů jich právě v derby pražských S vstřelil nejvíce.

"Lepšího soupeře bych si asi nemohl vybrat. Ale je to asi náhoda a trošku štěstíčko. V poslední době jsem totiž měl každej zápas nějakou šanci, ale nespadlo mi to tam. O to jsem radši, že jsem to prolomil dneska," řekl po zápase novinářům stoper Slavie.

Martine, čím to je, že se Vám proti Spartě tak střelecky daří?
Ty standardky asi prostě umíme kopat. Měli jsme domluvenej signál před zápasem, který nám krásně vyšel. Spíš asi čekali, že to budeme hrát křížem a my to zahráli napřímo. Hub (David Hubáček) mi dal fantastickej balon, ani jsem od něj takhle krásnej nečekal.

Věřil jste, že tentokrát vedení už udržíte?
Je fakt, že dneska jsem ten gól dal přece jen později, tak to už jsem věřil, že to udržíme.

Slíbil jste spoluhráčům nějakou oslavu za Vaše narozeniny? 
Tím je to ještě umocněný, je to krásnej dáreček. V kabině už jsou nějaký dortíky. Klukům jsem slíbil, že když vyhrajeme, pozvu je na večeři a na pivo. Ale teď na to nebudeme mít čas, protože hned v úterý hrajeme pohár v Ústí.

Téměř šest zápasů v řadě jste nedostali gól, navíc Spartu jste téměř k ničemu nepustili...
Opticky to mohlo vypadat, že Sparta měla hru víc pod kontrolou, hlavně v první půli líp kombinovali. Ale vlastně nic neměli. Jenom tu střelu na konci. Že by měli nějakou velkou šanci, to si nevybavuju.

Těší Vás, že na čtvrtou Spartu ztrácíte v tabulce už jen dva body?
Předvádíme teď podobný výkony ve všech zápasech, má to konstantní výkonnost. Je dobře, že jsme to dneska potvrdili vítězstvím.

reklama