reklama

Malmö Lavičkovi evokuje Häcken: Bude to náročné, očekává

Trenér Sparty Vítězslav Lavička chce Malmö podrobně prostudovat, aby jeho svěřenci byli na švédského soupeře pořádně připraveni Trenér Sparty Vítězslav Lavička chce Malmö podrobně prostudovat, aby jeho svěřenci byli na švédského soupeře pořádně připraveni autor: CPA Eduard Erben
Fotbalovou Spartu čeká ve 3. předkole Ligy mistrů švédské Malmö.

Praha - Podle trenéra Vítězslava Lavičky je soupeř Sparty ve třetím předkole Ligy mistrů Malmö částečně podobný jinému švédskému celku Häckenu, který Pražany loni vyřadil v Evropské lize. Sparťanský kouč po návštěvě středečního utkání Malmö s Ventspilsem očekává náročný dvojzápas.

"Některé prvky tam jsou podobné. Mají disciplínu, silové hráče zejména v defenzivě. Určitá podobnost tam v některých herních situacích je, ale herní styl je malinko odlišný," uvedl Lavička na klubovém webu. Häcken vyřadil Spartu v loňském druhém předkole EL po výsledcích 2:2 a 1:0.

Malmö se ubránilo, pak zápas ovládlo

Trenér českého mistra společně s asistentem Zdeňkem Svobodou v Lotyšsku sledoval vítězství Malmö nad Ventspilsem 1:0 v odvetě druhého předkola Ligy mistrů.

"V prvních dvaceti minutách hráli domácí Lotyši velmi odhodlaně a vytvořili si několik příležitostí, v nichž byli blízko ke gólu. Jenže Malmö poté, co vstřelilo gól, mělo zápas jasně pod kontrolou. Vývoj hrál pro ně a bylo vidět, že to je zkušené mužstvo, které si postup v klidu pohlídá," řekl Lavička.

Soupeř má i skvělé fanoušky

Současného lídra švédské ligy považuje za kvalitní tým. "Při rozestavení 4-4-2 disponují urostlými hráči ve středu obrany i v útoku, kde se pohybují Kiese Thelin a Rosenberg. Ti jsou silní v osobních soubojích a velmi dobře vzájemně spolupracují. Na stranách hrají rychlí hráči, naopak střed zálohy utkání s Ventpilsem kontroloval a až na výjimky se nepouštěl do podpory útočné fáze," konstatoval trenér Sparty.

"Podle prvních dojmů nás čeká kvalitní tým, navíc podporovaný svými fanoušky, kteří mu v Lotyšsku vytvořili takřka domácí prostředí. I to může být podstatná věc," přidal Lavička, jehož svěřenci na úvod přivítají Malmö v úterý od 19:30 na Letné.

Doufá, že Sparta přes kvalitu soupeře postoupí do závěrečného play off LM. "Jsme v pozici nasazených. Včerejší zápas ale ukázal, že Malmö svou kvalitu nesporně má a čeká nás nesmírně náročný dvojzápas. Nicméně pokud chceme postoupit dál, je třeba takovéhoto soupeře zvládnout nehledě na to, jakou má kvalitu," upozornil jednapadesátiletý kouč.

reklama