Lazio porazilo Zemanovo Cagliari a je třetí

3. 11. 2014 23:24
Fotbalisté Lazia Řím porazili v dohrávce 10. kola italské ligy Cagliari 4:2 a v tabulce se posunuli na třetí místo. Na AS Řím ztrácejí tři body, na vedoucí Juventus šest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Lazia Řím porazili v dohrávce 10. kola italské ligy Cagliari 4:2 a v tabulce se posunuli na třetí místo. Na své rivaly z AS Řím ztrácejí tři body, na vedoucí Juventus šest.

Zápas Lazia se svěřenci českého trenéra Zdeňka Zemana, kteří před cestou do Říma třikrát za sebou neprohráli, rozhodla už úvodní půlhodina. Skóre otevřel v sedmé minutě kapitán Mauri a během jediné minuty se pak dvakrát trefil šestatřicetiletý německý mistr světa Klose.

Po změně stran ale hosté zápas zdramatizovali, třebaže hráli od 72. minuty v oslabení o vyloučeného Ibarba. Po vlastním gólu nizozemského obránce Braafheida se v závěru trefil ještě Joao Pedro, ale na bod už Cagliari nedosáhlo, naopak v nastavení pojistil výhru Lazia Ederson. Římský celek neprohrál už šestý zápas v řadě.

V dalším utkání neudržela Cesena vedení nad Hellasem Verona a po remíze 1:1 zůstala v sestupovém pásmu. Hosté přitom vyrovnali v oslabení o jednoho muže, po třech střídáních se jim totiž v 73. minutě zranil dánský zadák Sörensen.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Cesena - Hellas Verona 1:1
Branky: 22. Defrel - 77. J. Gómez

Lazio Řím - Cagliari 4:2
Branky: 25. a 26. Klose, 7. Mauri, 90.+2 Ederson - 48. vlastní Braafheid, 84. Joao Pedro

1. Juventus Turín 10 8 1 1 18:4 25
2. AS Řím 10 7 1 2 16:6 22
3. Lazio Řím 10 6 1 3 20:11 19
4. Sampdoria Janov 10 5 4 1 12:6 19
5. Neapol 10 5 3 2 19:12 18
6. FC Janov 10 5 3 2 14:10 18
7. AC Milán 10 4 4 2 18:14 16
8. Udine 10 5 1 4 13:13 16