reklama

Legendární šedé tepláky jdou do důchodu. Brankář Király ukončil ve 43 letech kariéru

Euro 2016, Maďarsko-Rakousko: Gábor Király Euro 2016, Maďarsko-Rakousko: Gábor Király autor: Reuters
Maďarský brankář Gábor Király ukončil ve 43 letech fotbalovou kariéru. Populární gólman, kterého vedle skvělých zákroků proslavily i vytahané šedivé tepláky, své rozhodnutí oznámil na osobním webu. S fotbalem se loučí tři roky poté, co po mistrovství Evropy ve Francii uzavřel reprezentační kariéru.

Király během 18 let odchytal za národní tým 108 zápasů a stal se maďarským rekordmanem. Na ME 2016 se ve 40 letech a 74 dnech stal nejstarším účastníkem Eura v historii.

"Šestadvacet let jsem byl v 882 zápasech uprostřed jeviště fotbalového světa, teď bych chtěl vidět, jaký je život za kulisami," napsal Király, jenž během kariéry chytal za Herthu Berlín, Crystal Palace, Burnley, Leverkusen, Mnichov 1860 či Fulham. "Děkuju fotbalu, který mě všechno naučil a udělal ze mne lepšího člověka," dodal brankář. Naposledy působil v klubu Haladás v rodném Szombathely.

Maďarský zázrak, řádění fanoušků i turecký štramák. To bylo první kolo Eura Maďarský zázrak, řádění fanoušků i turecký štramák. To bylo první kolo Eura Prohlédněte zde
reklama