reklama

Dobrá zpráva pro Ronalda a spol. Příští ročník Ligy mistrů už bude i s videem

Cristiano Ronaldo v utkání ve Valencii Cristiano Ronaldo v utkání ve Valencii autor: Reuters
Evropská fotbalová unie UEFA odsouhlasila zavedení systému videorozhodčích (VAR) od příštího ročníku Ligy mistrů a také při mistrovství Evropy 2020.

Nyon - Video bylo využíváno na nedávném světovém šampionátu v Rusku, UEFA se však zavedení technologie dlouho bránila. Nakonec ale výkonný výbor unie rozhodl, že od příštího roku VAR spustí. Poprvé 14. srpna v utkání o Superpohár UEFA v Istanbulu.

"Věříme, že zavedení videorozhodčího v srpnu 2019 nám dá dostatek času k seznámení se s tímto robustním systémem a vyškolení rozhodčích, aby efektivně a úspěšně používali VAR v Lize mistrů, která je světovou vlajkovou lodí klubových soutěží," uvedl v prohlášení šéf evropského fotbalu Aleksander Čeferin.

Video tak umožní lepší posouzení situací, jakou byla například červená karta pro Cristiana Ronalda, který v utkání Ligy mistrů ve Valencii "pohladil" Murilla po hlavě.

Po Superpoháru UEFA, Lize mistrů a Euru 2020 bude videorozhodčí od sezony 2020/21 fungovat také v Evropské lize a od roku 2021 i ve finálovém turnaji Ligy národů.

reklama